Yeni Bir Yıl = 2013 (Dilekleriniz İçin Son 12 Saat)

Genel BilgilerYeni Bir Yıl = 2013 (Dilekleriniz İçin Son 12 Saat)

2012 yılı hepimize iyisiyle kötüsüyle birçok şey getirmiştir.

Diyabetle 2012 yılında tanışmışızdır ve hayatımız için 2012 yılı bir milattır. Unutamayız.

Bu yıl diyabetimizin bilmem kaçıncı yılıdır. Benim 10. yılım bitti 🙂

Ama benim için diğer en önemli detayı www.diyabetimben.com  u kurmamızdır. Şaka gibi geliyor bazen 🙂 . Ve sizlerle tanışmış olmak, yorum ya da yazı yazan birçok kişiyi yüzyüze de tanımış olmanın kazanımlarıyla bitmek üzere 2012.

Evimizdeki yılbaşı ağacını sizlerle paylaşmak istedim. Dilekler yerine gelir mi bilmem ama yorumlarınızla 2013 yılından ne dilediğinizi yazarsanız biz de yılbaşı ağacımızın üzerine not kağıtlarına yazdığımız dilekleri üşenmeden yazıp asacağız. Ve yarın yani 31 Aralık 2012 Pazartesi gününü 1 Ocak 2013 Salı gününe bağlayan gece tüm dileklerin üzerinde olduğu yılbaşı ağacımızın fotoğrafını bloğumuzda sizlerle paylaşacağız 🙂

Yılbaşı ağacımızın şimdiki hâli ise bu yazımızın fotoğrafı 🙂

14 YORUMLAR

 1. Esra hn
  yeni yılda allahımdan en büyük didileğim bir sabah uyandığımızda yer yüzünde diyabet gibi bir hastalığın olmaması herkesin pankreasının tıkır tıkır saat gibi çalışmasını dilerim:)
  sevgilerimle.

 2. dursun beye gönülden katılıyorum.istemişken en güzelini isteyelim,bu hastalığa kesin makul bir çözüm bulunsun,hani şu umut verici buluşlar umut versin artık.

 3. Yeni yılda tüm diyabetli hastaların ”karbonhidrat bağımlılığından kurtulup düşük karbonhidratlı diyetlere adapte olarak hem diyabet belasından kurtulmalarını, hem kanserden ve kalp-damar hastalıklarından korunmalarını” temenni ederim..Bu arada yeni yıl için dünyada barış,ortadoğuda huzur vs gibi klasik temennileri dilemiyorum..Çünkü hiçbirzaman gerçekleşmeyeceğini biliyorum maalesef..

  • Herkese Merhaba,

   Öncelikle dileklerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

   Biz bu akşam sadece ailemizle evde yemek yedik. Evimizde her sene usulünden kurduğumuz çam ağacımızı da kurduk.

   Dilek ağacımız baştan aşağı diyabetin merkezindeki dileklerimizle dolu. Ama bu coğrafyada daha önemli olması gereken dileklerin de dilenmesi gerekiyor.

   2012 yılında;

   Van Depremi’ni yaşadık. İnanın biz bu acıyı içimizde, en derinde yaşadık Eşref ile. Evimiz eviniz dedik Vanlılara. Beşiktaş-Gs maçının 65. dakikasında Çarşı Grubu soyunduğunu da unutmadık. Soğuğu da paylaştıklarını dile getirdiler. Ama insanlar halen dışarıda.

   Çocukların göz göre göre öldürüldüğüne tanık olduk.

   Kadınların en göz önünde tecavüze ve şiddete maruz kaldığı bir seneydi.

   Hukukun üstün olamadığı 365 gün 6 saati yaşadık. Tam 1 yıl demek hukuksuzluğun hakimiyeti.

   Hangi ‘taraf’tan olurlarsa olsunlar insan ölümleri gözümüz önünden geçti.

   Cukkasını dolduranların da yılıydı 🙂 .

   Bu sebepledir ki böylesi büyük acıların yaşandığı coğrafyada yılbaşı kutlamak manasız geldi. Ama umarım evimizdeki yılbaşı ağacımızda asılı dileklerimiz 2013 yılında yerine gelir. Dileklerden birinin bile yerine gelmesi yeterli. Zira hepsi diyabetimizle ilgili 🙂 🙂 .

   Hep beraber daha iyi, daha adil, daha çocuğa ve kadına ve de daha insana duyarlı bir 2013 geçiririz… Bloğumuzu unuttum 🙂 . Diyabetimben.com ile beraber 🙂 .

   sevgiler

   NOT: Bu yazıyı şimdilik 188 kişi okuyup sadece 14 kişin dilek dilemesi de baya ilginç. Emeğimiz boşa mı gidiyor acaba???

  • Tuğba Hanım,

   Küser miyim hiç 🙂 İçimden geldi yazdım 🙂

   Bugün 2 video yayınladık sadece. Her zaman yaz yaz olmuyor. Yakın zamanda güzel bir planımız var blogta. Eşref Bey ile bir karakter yaratıyoruz. Umarım özellikle diyabetli çocuklar ve ailelerimiz beğenir 🙂

   Bu süre içerisinde sizler yazarsınız artık 🙂

   Sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: