Yarın Tip-1 Diyabetli Akranlarımız Eğitim Dönemlerine Başlıyor

DiyabetTVYarın Tip-1 Diyabetli Akranlarımız Eğitim Dönemlerine Başlıyor

2 YORUMLAR

 1. Herkese Merhaba,

  Yarın biliyorum ki birçok tip-1 diyabetli akranımız yani çocuklarımız ilk kez okula başlayacaklar. Ve tüm anne ve babalar eminim endişe içerisindedir.

  Bazı tip-1 diyabetli çocuklar şanslı olacak. Okudukları okulda bir revir ve hemşire olacak. Ve okulllarında tip-1 diyabetli yaşıtları, abileri ve ablaları olacak. Ancak bazı çocuklarımızın böyle bir şansı bile olamayacak.

  Şunu unutmamalıyız. Şartlar ne olursa olsun her çocuk kendisinin en iyi doktoru. Ben okula başlamadaki ilk adımda endişe duysanız bile başarılı olacağınıza eminim.

  Etrafınızdaki arkadaşlarınıza tip-1 diyabetli olduğunu söylemekten çekinmeyin. İğne yaparken tuvalete kaçmayın. Ya da sınıftan herkesin çıkmasını bekleyip iğnenizi yapmayı tercih etmeyin. Sizlerle belki arkadaşlarınız dalga geçecek. Ya da sizin için üzülecekler. Ama unutmayın. Siz bu hayatta onlardan daha tecrübeli ve daha sağlıklısınız 🙂 Bu sizin kendi içinizde söylediklerinizden birkaçı olsun.

  Tüm akranlarımıza yani çocuklarımıza ve ailelerine bu eğitim yılında kolaylıklar diliyorum. Biz her zaman sizlerin de yanınızdayız 🙂

  sevgiler

 2. Bu sene içim çok rahat bir şekilde kızımı okula bıraktım.İçim rahattı çünkü kızım yalnız değil.Onu arkadaşı pompasına emanet ettim:))))

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: