Yanınızdan Ayırmayın

Genel BilgilerYanınızdan Ayırmayın
Diyabetli Kartım
Diyabetli Kartım

Diyabetli olarak dışarıda bir hipoglisemi atağı geçirdiğimde etrafımdaki tanımadığım kişiler beni ya alkolik ya da uyuşturucu kullanan biri sanabilirler. Bu tarz bir durumu  Tip-1 Diyabetim ve Ailem yazımda biraz bahsetmiştim size.

Eğer bir de bayılırsam ilk müdahaleleri benim için çok önemli.

Yardım edecek kişilere de yardımcı olabilmek adına çantamda diyabetli olduğuma ya da insülin pompası kullanadığıma dair bir kart olmalı.

Yanınızdan ayrımayın diyabetli kartlarınızı. Yoksa doktorunuzdan isteyin.

3 YORUMLAR

 1. yanınızda kart mutlaka olmalı,diyabetli kimlik kartı.Bunuda şu tecrübeyle yazıyorum EGE UNİVRTSİN de ben bunu yaşadım hipoglisemi pozizyonundayken beni uyuşturucu kullanmış diye dışarı çıkarmışlar sonra arkadaşım durumu anlatıp DR kan alıp sonucu görünce serumla kendime geldim onu içindir ki kimlik önemli dostlar şeker gibi doslar sevgiler..

  • Ahmet Bey Merhaba,

   İstanbul’da bu tarz durumlar inanın daha çok yaşanıyor.

   Bir gün yolda hipoglisemi atağı geçirsem eminim herkes sizin de dediğiniz gibi uyuşturucu krizine girdiğimi ya da zihinsel geriliğim olduğumu düşünür.

   http://www.diyabetimben.com/tip-1-diyabetim-ve-ailem.html linkindeki bir yazımda belirtmiştim. Eczaneye gittiğimizde uyuşturucu krinize girdiğimiz sanıp yardım edip etmeme konusunda tereddüt yaşamışlardı. Uyuşturucu krizine girmiş te olabilir yardım isteyen kişi. Nasıl yardım etmezler anlamıyorum.

   Dediğiniz gibi diyabetli kartı çoooook önemli.

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: