Anasayfa Çocuklar ve T1D Uğur İlhami Özden’in Maili

Uğur İlhami Özden’in Maili

10 6.106 görüntüleme

Uğur Bey,

Size gönderdiğim mailim geri döndüğü için mailinizi burada paylaşmak ve size gönderdiğim maili de buradan yazmak istedim. Önce sizin mailinizi ardından da size yazdığım cevabı buradan paylaşacağım.

Umarım sizin için de uygun olur.

5 Aralık’ta Uğur Bey kızı Şevval’in resimlerini mailime gönderdi. Ben de bu yazıya ekledim.

Uğur Bey’in Maili:

Merhaba benim kızıma 45 gün önce tip 1 diyabet teşhisi kondu.

Hastahanede başladım sizi takip etmeye. İzmir’de doktora gidiyoruz. Bodrum’da ikamet ediyorum.

Kızım 5 yaşına girecek Ocak ayında.

Biz de ilk duyduğumuzda dünya başımı yıkılmıştı ama şimdi herşey yolunda gidiyor. Değerlerimiz güzel gidiyor. Bizi iyi yönlendiren bi doktorumuz, diyetisyenimiz ve pedagogumuz var.

Karbonhidrat sayımını ben ve eşim ezberledik şu an günde sabah 3un. Lantus ve +1 un humolog, öğle 1 un. Humolog, akşam 1 un. Humolog yapıyoruz. Doktorumuz balayi dönemine sokmaya çalışıyor. Yarın sabah 0.5 humolog başlayacaz. Karbonhidrat sayımını öğrenince her şey çok kolay oluyor. Dikkat ediyoruz ve spor yaptırmaya çalışıyoruz oyun ile beraber.

selamlar

Uğur İlhami Özden

Esra’nın Cevabı:

Uğur Bey Merhaba,

Çocuğunun diyabetli olduğunu öğrenen ve bununla harika bir şekilde mücadele edebilen bir anne ve baba ile tanışmış olmak inanın mutluluk verici.

Kızınızla beraber kızınızın diyabetini tanımanız ve diyabetle ilgili evrensel bilgileri ve yöntemleri öğrenip kendinizi de bilgilendirmeniz çok doğru olmuş.

Mailinizi bloğumuzda paylaşmamda bir sakınca olur mu? Blogta sizin gibi çocukları diyabetli olan ailelerimiz var. Diğer aileler ile bilgi alış-verişinde bulunmanız hem sizin için hem de diğer aileler için önemli olacağı görüşündeyim.

sevgiler,

Esra Avcı (Görsel kaynak: tevzzgumraniye.k12.tr)

 

 

 • Uğur Bey , Merhaba

  Benim kızıma da 4 ay önce tip 1 diyabet teşhisi kondu . Çağla da 5 yaşında. Ankara Gazi Üniveristesi ve Başkent Hastanesinde takibini yapıyoruz. Aynen sizin kullandığınız dozlarda Lantus ve Hümolog kullanıyoruz. Yarı balayı döneminde olduğumuzu söylediler. Değerlerimiz iyi gidiyor. Sabah 0,5 humolog başlayacağız demişsiniz . Yani dozu mu düşüreceksiniz ? Benimle bu son uygulamanızı paylaşabilirseniz çok sevinirim . Ayrıca , eşinizle çok konuşmak isterim , Esra hanım , bu tür temaslarda sizin e-postanıza mı mesaj gönderiyoruz ? Benim cep telimi paylaşabilir misiniz ? Ya da beni yönlendirebilir misiniz ?

 • Esra hanım bugün şevvale sabah sadece 3 un. Lantus yaptık humolog yapmadık öğle de humolog yapmadım değerler normal geldi akşamda normal gelirse sadece 1 lantus yapacağız ve duruma göre hareket edeceğiz doktorumuzla Doktorun hedefi sadece sabah yada akşam 3 un. Lantus

  • Uğur Bey Merhaba,

   Çok sevindim böyle olmasına.

   Yalnız şunu unutmayın; balayı döneminde kesinlikle tüm insülinler bir kenara bırakılmamalı. Sadece uzun etkili yani Lantus gibi insülinle bu balayı dönemi geçirilmeli.

   Sizin vesileniz ile de tüm ailelere bu bilgiyi de vermiş olduk 🙂 .

   sevgiler

 • Evet zaten doktorun ve bizim de amacımız o sabah yada akşam lantus ile geçirmek bakalım hayırlısı diyorum bu arada size şevvalın resimlerini attım selamlar

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.