Tip-1 Diyabetliler Olarak Yediğimiz Besinin İçeriğini Öğrenmek Mümkün Olabilecek

Haberler&GelişmelerTip-1 Diyabetliler Olarak Yediğimiz Besinin İçeriğini Öğrenmek Mümkün Olabilecek

Esra’nın Notu: Bu haber birkaç kanaldan ban ulaştırılınca haberi yayınlamak şart oldu 🙂

Aslında bu tarz cihazlar biz tip-1 diyabetliler için oldukça önemli. Bilim ve teknoloji de bu hesaplamaları yapmaya müsait bir alt yapıya sahip. Ancak işin içerisine glisemik indeks, glisemik yük, yağ vb önemli noktalar da girince bu tarz cihazların ne kadar doğru sonuç vereceği oldukça önem arz ediyor. Ki bence zor ama eminim farklı yöntemlerle de buna da bir çözüm bulunur 🙂

CES 2016: Ne yiyoruz? Kaç kalori o!? Sorularımızın yanıtı artık kolay

CES 2016 fuarında ilgi çekici teknolojiler tanıtılmaya devam ediyor.

CES 2016 etkinliğin de adından oldukça söz ettiren buluş DietSensor isimli Fransız girişiminin ürünü olan “SCiO”

besin değeriBilimsel laboratuvarlarda bulunan normalde çok büyük ve pahalı olan bu alet bu sefer düşük maliyetle seri üretilerek tüketiciler için tasarlandı. Bluetooth bağlantısı sayesinde akıllı telefonlarla konuşabilen bu alet yemek ve yiyecek üzerinde tarama yapıp kimyasal yapısını ölçümleyip size besin değerini söylüyor.

Avucunuzun içene sığacak büyüklükte bir sensör olan ”Scio” sağlıklı beslenme, kilo verme çalışmalarımıza yardımının yanı sıra diyabet hastalarının da oldukça işine yarayacağına benziyor.

Kaynak: CES 2016: Ne yiyoruz? Kaç kalori o!? Sorularımızın yanıtı artık kolay

4 YORUMLAR

 1. Esra hanim bu urun ilk olarak kickstarter.com da cikti. Bende kendilerine destek oldum. Urun eline ilk ulasacak kisilerden birisi olacagim. Urunun taranan obje ile ilgili degerleri verebilmesi icin o objenin onceden sisteme tanitilmasi gerekiyor. Simdiden bununla ilgili bir kac tane uygulama cikmis durumda. Bir oyuncaktan ote bir kullanimi olmasini bekliyoruz.

  • Erol Bey Merhaba,

   2013 yılında Amerika’dan Eda Hanım geldiğinde bahsetmişti bu üründen. Ben de kickstarter’dan hatırlıyorum. Birkaç yıl önce bu konuyla ilgili bir yazı yazmıştım ama maalesef bulamadım 🙁

   Bahsettiğiniz gibi besinlerin sisteme en doğru haliyle tanıtılması gerekiyor ki sistem gerçekten de doğru çalışsın. Umarım hedefine ulaşır bu ürün.

   sevgiler,

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: