Tip-1 Diyabetli Üniversite Öğrencileri Liderliği’nde Kültür Gezileri

EtkinliklerTip-1 Diyabetli Üniversite Öğrencileri Liderliği'nde Kültür Gezileri

Diyabetimben.com olarak bizim de dahil olduğumuz, Prof Dr Şükrü Hatun önderliğindeki beyin fırtınası toplantıların sonuçlarından biri ” Tip-1 Diyabetli Üniversite Öğrencileri Liderliği’nde Kültür Gezileri ” projesi.

Bu arada beyin fırtınası toplantıları tip-1 diyabetli bireyler, diyabetli çocuklar ve yakınları, sağlık profesyonelleri ve diyabete gönül verilenlerle gerçekleşiyor. Ve sonuçları da hepimize öyle ya da böyle temas ediyor 🙂

Kontenjan 30 kişi. Katılmak isteyenler bizce hızlıca hareket etsin. Aynı zamanda özellikle tip-1 diyabetli çocuğu olan aileler çocuklarını bir gün özgür bırakarak bu geziye katılmalarını sağlasın. Kendisinden yaşça büyük ve tecrübeleri abi/ablalarını örnek alsın.

Tip-1 Diyabetli Üniversite Öğrencileri Liderliği’nde Kültür Gezileri ve Prof Dr Şükrü Hatun’un Paylaşımı

Günümüzde diyabetli çocukların bakımı ve sağlıklarının geliştirilmesi için çocuk diyabet klinikleri yanında öğretmenlerin, okul hemşirelerinin, arkadaşların, komşuların rolü de artıyor. Bunlara mutlaka deneyimli diyabetlileri ve diyabetli ailelerini de eklemek gerekiyor. Deneyimli diyabetliler ve/veya aileler bir tür ” danışman” ya da mentor (hoca) olarak; çocukların ve ailelerin eğitiminde, yönlenmesinde, yaşamını planlamasında, motivasyonunda etkili olabilen ve örnek alınan kişi (“Role Model”) olarak etkili olabilirler.

Koç Üniversitesi Çocuk Diyabet Ekibi olarak bu kapsamda ” Tip-1 Diyabetli Üniversite Öğrencileri Liderliği’nde Kültür Gezileri” organize etmeye başladık. Bunun için Vehbi Koç Vakfı ile işbirliği yapıyoruz.

Gezilerin ilkini 11 Şubat 2017 Cumartesi Günü Sadberk Hanım Müzesi’ne yapacağız. Bu gezinin tip-1 diyabetli lideri Hilal Bozkurt olacak.

İlgilenenleri bekliyoruz.

Başvuru ve gezi hakkında bilgiler afişte yer alıyor ama kısaca yazmak gerekirse;

Kayıt: 0850 250 8 250 numaralı telefondan 28753/28755/28756 dahili numaralardan kayıt yaptırabilirsiniz.

Gezi Yeri: Sadberk Hanım Müzesi

Tarih: 11 Şubat 2017 Cumartesi

Saat: 13:00-14:30 arası

Yaş Sınırı: 7-12 yaş arası çocuklarımız katılabilecek.

Katılımcı Sayısı: 30 kişi

Gezi Programı: 1,5 saatlik bu programda; 30 dakika müze gezisi, 30 dakika etkinlik zamanı ve 30 dakika süresince de diyabet paylaşım zamanı olacak.

Tip-1 Diyabetli Üniversite Öğrencileri Liderliği'nde Kültür Gezileri

2 YORUMLAR

  1. Merhaba arkadaşlar,ben türk deyilim ve ülkemde diabet haKdafazla bilgili siteler tok.Bu siteni buldugumda cok sevindim.Diabetle 18 yaşımda tanışdım,fazla yüksek şekerle yarı koma halinde hastaneye yatırıldım,şimdi 1ay olur diabetliyim.Çok kolay kabullendim, şu anda şekerim az oluyor,ama sıkı bir dietddeyim,meyve weker hiç kullanmıyorum.Bunları yazmakda maksadım bana diet konusunda yardım etmenizi rica ediyorum.Günde 4 kere ınusilin kullanıyorum bu arada

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: