Tip-1 Diyabetli Miss Amerika ‘Caroline Carter’

Haberler&GelişmelerTip-1 Diyabetli Miss Amerika 'Caroline Carter'

Tip-1 Diyabetli Miss Amerika ‘Caroline Carter’

Miss Idaho, Sierra Sandison ‘ı hatırlıyor musunuz? Podyumda insülin pompası ile barışık yürümesini ve Miss Idaho olarak seçilmesini? İlk gördüğümde ‘Ne kadar güzel. Tip-1 diyabetli ve başarılara imza atıyor.’ demiştim.

Dün de Miss America Ohio güzellik yarışmasında 1. seçilen Caroline Carter’ın haberini gördüm. Şu an 18 yaşında. 11 yalından bu yana da tip-1 diyabetli. Aşağıda paylaşacağım videonun iki yerinde kolundaki Dexcom’ı görünce mutlu oldum 🙂 O da tip-1 diyabetiyle bir başarıya imza atıyor.

Verdiği röportajda 11 yaşından bu yana tip-1 diyabetli olduğundan. Dünya’daki tip-1 ve tip-2 diyabetli sayısından bahsediyor. Etrafındaki insanların kendisine; ‘Hiç tip-1 diyabetli gibi görünmüyorsun.’ demelerine vurgu yapıyor. Tip-1 diyabetli olduğuna da inanamadıklarını belirtiyor.

Caroline şu anda New Hampshire Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümüne kabul edilmiş. Aynı zamanda JDRF’de tip-1 diyabetli çocuklar için gönüllü olarak çalışıyor.

Dexcom’ın hayatını değiştirdiğinden, ailesi ya da yakınlarının kan şekerini uzaktan takip edebildiklerinden mutlu bir şekilde bahsediyor. Çünkü eskiden bu tarz diyabet teknolojileri olmadığını ve diyabet teknolojilerinin hayatını iyi yönde ne kadar değiştirdiğini söylüyor.

#SweetCaroline hashtagi ile de Caroline’e destek mesajları geliyor. Sizler de bu hashtagi kullanarak destek olabilirsiniz 🙂

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşabilirsiniz. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: