Tip-1 Diyabetli Kadınlar Diyabetimben.com’da Sizlerle

Genel BilgilerTip-1 Diyabetli Kadınlar Diyabetimben.com'da Sizlerle

Tip-1 Diyabetli Kadınlar Diyabetimben.com’da Sizlerle

Diyabetimben.com vesilesiyle güzel ve özverili insanlar tanımaya devam ediyorum 🙂 Ben bazen umudumu kaybetsem de tam da o anlarda birileri güç, kuvvet veriyor.

Emine Taşdöğen‘i artık tanıdığınızı düşünüyorum. En son Eda Hanım geldiğinde Emine ve Eşref müthiş bir ikili olarak Eda Hanım’ı karşılama ve özellikle uğurlamada oldukça iyilerdir 🙂 Emine 83 doğumlu. 26 yıldır da tip-1 diyabetli. Yani 7-8 yaşlarında tip-1 diyabetle tanışmış. Kastamonu’da oturuyor. Emine ile 2012 yılından bu yana tanışıyoruz. Eşlerimiz tanışıyor. Harika bi kadın. Çalışmıyor ama çoook yoğun bir kadın. Kocaman bir ailesi var.

Serra Koçak Algül ise birkaç ay önce yazdığı tip-1 diyabet hikayesi ile tanıştık. Tip-1 Diyabet İle Tanışma, Alışma, Dalga Geçme Hikayesi Serra Koçak Algül’den yazısı beni çok etkilerken sizlerden de olumlu geri dönüşler olmuştu. Çünkü Serra’nın yazım dili gerçekten çok güzel 🙂 Serra 27 yaşında. 16 yıldır da tip-1 diyabetli. Yani 9 yaşında tip-1 diyabetle tanışmış. İngilizce özel ders veriyor. Yüksek lisansı devam ediyor. İstanbul’da yaşıyor. Evli. Biz buluştuk Serra ile. Sıra şimdi eşleri tanıştırmada 🙂 Diyabetimben.com’da da Şeker Kızın Köşesi ile tip-1 diyabetiyle ilgili yaşadıklarını bizlerle paylaşıyor.

Birkaç hafta önce de İsveç’ten Hazal Rende ile mail yoluyla tanıştık. Geçtiğimiz Cuma günü de Skype üzerinden görüştük. 19 yıldır tip-1 diyabetli. 5 yaşından bu yan. Şu an 24 yaşında. Hazal Hanım’ın eşi ise Antakyalı. ‘Ben de İskenderunluyum’ dedim Hazal Hanım’a 🙂 Bu anlarda mutlu oluyorum 🙂 Blogta bir köşesi olacak. Hayatım Diyabet köşesi ile bizlere tip-1 diyabetle ilgili tüm tecrübelerini aktarırken kullandığı giyilebilir diyabet teknolojilerini de İsveç’te diyabetin nasıl yönetildiğini aktaracak. Ve paylaşımlarını hem Türkçe hem de İngilizce yazacak.

Ben ise İstanbul’da yaşıyorum. 34 yaşındayım. 14 yıldır da tip-1 diyabetliyim. Ben tip-1 diyabetle daha geç tanıştım. İnsan Kaynakları Müdürü olarak özel bir şirkette çalışıyorum 🙂 2002 yılından bu yana da tip-1 diyabetimle ilgili her detayı paylaşırken büyük kongreler de organize ediyoruz. Özellikle diyabet teknolojileri çıktıkça alıp deneyerek sizlerle paylaşmak bana keyif veriyor 🙂 Çünkü Türkiye’ye gelen her yeni teknolojiyi ilk biz paylaşmaya çalışıyoruz 🙂

Sizleri Emine, Serra ve Hazal ile neden tanıştırdım biliyor musunuz? Biz bir karar aldık. Umarım da uygulayabileceğiz. Biz dört tip-1 diyabetli kadın bir kitap yazmaya karar verdik. Birlikte belirleyeceğimiz bir kurguda tip-1 diyabetimizi, sosyal ve iş yaşantımıza olumlu/olumsuz etkisini, tip-1 diyabetimizi nasıl yönettiğimizi gibi birçok detayı sizlerle paylaşacağız. Daha oldukça tasarım aşamasında olsa da birkaç ay içinde kitap yazmaya galiba başlarız. Kitabı yayınlarsak elde edilecek geliri ya birlikte belirleyeceğimiz bir kuruma bağışlayacağız ya da elde edilecek gelirle tip-1 diyabet adına bir şeyler yapacağız.

Türkiye’de iş, özel, sosyal hayat gibi hemen hemen tüm alanlarda kadın olmak maalesef kolay değil. Ama biz tip-1 diyabetli kadınlar tip-1 diyabetimize rağmen çoğu başarılara imza atıyoruz. Güçlü tip-1 diyabetli kadınlar olarak sizlere güzel haberler vereceğimizi düşünüyoruz.

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

6 YORUMLAR

 1. gaffaralidemir Bizler sizler bütün seker kardeşlerimize büyük bir aile olduğumuzu düşünüyorum bizlerle ilgilendiginiz için cok teşekkür ederim kolay gelsin

  diyabetimben @gaffaralidemir Merhaba, Güzel cümleleriniz için teşekkürler. Yalnız olmadığımızı hissediyor olmak

  nihalosencetin Muhteşem kadınlar sizleri şimdiden tebrik ediyorum ve itiraf ediyorum kıskandım…

  diyabetimben @nihalosencetin Merhaba, Teşekkür ederiz 🙂 Umarım harika bir etki yaratırız 🙂 sevgiler,

  emosss83Motivasyon ve destekleriniz icin teşekkürler.

 2. Yeliz Aksoy Uz Hepinize cani gönülden basarilar diliyorum, umut ederimki benim minicik kizimda hep güclü kalir ve en güzel yerlere gelir, takipte kalicaz sizleri seviyoruz❤

  Esra Avcı Teşekkür ederiz Yeliz Hanım. Tip-1 diyabetli çocuklar eminim ki çok güçlüler. Kız çocuklarımız büyüdüklerinde eminim bizlerden bayrak alıp güzel başarılara imza atarlar 🙂 Biz de sizi seviyoruz 🙂 sevgiler,

  Sumer Yalçin Akatay Harika haber 👍. Başarılarınız daim olsun. Yapabileceğim birşey olursa seve seve hazırım 😘

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: