Tip-1 Diyabetime Meydan Okumaya Fırsatım Kalmamış

Sizden GelenlerTip-1 Diyabetime Meydan Okumaya Fırsatım Kalmamış

Tip-1 Diyabetime Meydan Okumaya Fırsatım Kalmamış

24 yaşındayım. 10 senelik diyabetliyim.

İlk üç senem çok güzeldi. Ta ki liseyi bitirene kadar.

Sonra hayatın bazı acılarıyla karşılaştım ve diyabetimi hep ikinci, üçüncü plana attım.

Onun için bu sloganı gördükten sonra düşündüm, ben nasıl bir meydan okudum diyabetime, diye ama gördüm ki hiç meydan okuyamamışım… Meydan okumaya fırsatım  kalmamış, sıra gelmemiş…

Çok üzgünüm 🙁 🙁

Mbtr_

#diyabetbirmeydanokuma paylaşımlarınız için Diyabet Bir Meydan Okuma Paylaşım Sayfası linkindeki formu doldurabilirsiniz.

 

7 YORUMLAR

 1. Merhaba,

  Bazen ben de kendime dönüyorum. Ne zaman tam anlamyla kendime iyi davranacağım, ne zaman iyi bakmaya başlayacağım, ne zaman artık kendimi herkesten önemli göreceğim diye. Benim de en düşündüğüm kısım budur hayatımda 🙁

  sevgiler

 2. sıkmayın canınızı diyabet kardeşlerim:) sabredin bu hastalık geçecek. tedavisi bulunacak inşallah. biz vücudumuzu koruyalım o tedavi bulunana kadar. evet zor çok zor diyabet ile yaşamak ama bizden çok zor durumda olan insanlar var. ümitliyiz, gayretliyiz ve sabırlıyız.

 3. Çok sevgili Tip-1 Diyabet arkadaşlarım,
  Yaşadığımız zamanın ruhu kaotik. Ruh ve beden sağlığımızı etkileyecek denli belirsizliklerin, ekrandan naklen yayın insani sorunların ortasında yaşıyoruz. Olumlu, umut dolu bir iklim yok dünyada. Bu durum bizlerin iç dünyasına yansıyor. Olumlu düşünme yeteneğimizi azaltıyor. Oysa bizim güzel şeylere ihtiyacımız var. Yüreklendirilmeye, çevremizdekilerin en azından Tip-1 Diyabet neymiş diye arama motoruna yazıp bilgi sahibi olmalarına ya da herhangi bir yorumda bulunmadan sessiz, anlayışlı bir gülümsemeye.

  Diyabeti kontrol etmek konusunda her birinizin elinden geleni yaptığına inanıyorum. Evet daha iyisini de yapabiliriz, yapmalıyız; ancak üstesinden geldiğiniz kadarını da sakın azımsamayalım. Tip-1 Diyabetli yaşam başlı başına bir irade gücünün göstergesi bence. Tip-1 Diyabetli yaşamımıza saygı göstermeyen, anlayış, şefkat ve taktir eksiği insanları ve ortamları yaşamımızdan çıkarmalıyız. Ruh ve beden olarak bu durumu yönetmeye verdiğimiz emek saygıdeğerdir.

  Sevgilerimle,
  Dr. Birsen Ferahlı

 4. Kimse yanlis anlamasin. Meydan okuma sozu bana cok itici geliyor. Neye meydan okuyorsunuz. Hani diyabetiniz sizin arkadasinizdi. insan arkadasina meydan okurmu ?. Diyabetten arkadas olurmu ?. insanin arkadasi ilk firsatta arkasindan vururmu ?. Ben arkadas degilim, dusmanda degilim. Ben onu idare ediyorum. Bana zarar vermesini istemiyorum. Sinsi bir sekilde bana zarar verecegi gunu bekledigini bildigim icin ona bu firsati vermemem icin elimden geleni yapiyorum sadece. Bu meydan okuma degil sadece kendimi korumak. Meydan okudugunuzda o sinsi arkadasiniz sizden uzaklasmiyor dahada yakinlasiyor. Sonunda birinci olamayacagimiz bir yarista kosuyoruz. Benim hedefim meydan okumak degil. iki kisinin kostugu bu yarista berabere kalmak istiyorum. Sonuncu olmak istemiyorum, onunda birinci olmamasi icin elimden geleni yapiyorum. Bu size saldiran bir hayvana sakinlestirici vermek gibi. Ne yazik ki o hayvan sizi terk etmeyecek. Sevsenizde terk etmeyecek, meydan okusanizda. idare edin yeter. Sizi isirmasin. 🙂 Saglicakla kalin. iki diyabetli cocuk babasi olarak konustum.

  • Erol Bey Merhaba,

   Katkınız için teşekkürler.

   Ancak bu meydan okumayı biraz farklı yorumlamışsınız.

   Biz tip-1 diyabete rağmen hayatımızın her anında başarılara imza atmaya çalışıyoruz. Ve bunu bir meydan okuma olarak adlandırıyoruz. Yoksa meydan okunacak bir düşman olarak görmüyoruz 🙂

   Sizin bahsettiğiniz gibi iki çocuğunuz diyabetli. Eski paylaşımlarınızdan da hatırlıyorum.

   Tip-1 diyabeti herkes kendine göre konumlandırıyor. Bazen bana yapışmış bir arkadaş, bazen istemediğim sevgili bazen de yanımda olmaya devam edecek ve ona her zaman iyi bakmak zorunda olduğum bir bebek. Dolayısıyla tip-1 diyabeti hayatlarımızda nasıl konumlandırırsak konumlandıralım onunla birlikte hayatı da iyi düzeyde ve başarılara imza atarak yaşayalım.

   İşin özeti bu 🙂

   Sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: