Tip-1 Diyabete Çözüm Bulunmuş, Haberimiz Yok

T1D Hakkında Her ŞeyTip-1 Diyabete Çözüm Bulunmuş, Haberimiz Yok

Birkaç hafta önce Bursa’dan bir takipçimizle görüştüm. Yakın zamanda tip-1 diyabet (şeker hastalığı) teşhisi konulmuş kendisine. Ben ismini paylaşmıyorum. Yorum yapmak isterse kendisi yapsın.

İlk telefon görüşmemizde bana gönderdiği telefon mesajının aynısını anlattı. Sizlerle de aşağıda paylaşıyorum.

Merhaba Esra Hanım,

Öncelikle mail adresinizi bulamadım, telefon numaranızı buldum. Arayıp rahatsız etmek istemedim. Sitenize yazdım yazdım. Defalarca yorum olarak attığım yorumlarda gözükmedi olmadı. Her neyse konuya gelelim. 18 yaşındayım. Öğrenciyim. Bugün bana teşhis konulalı 2 ay oluyor. Tip1 diyabette yeniyim. Ailem haliyle alternatif tıp olarak bir suru şey araştırdı. Bulduk bir kitap ve doktor. XXX adında bir doktorun  gerçek tıp diye bir kitabından esinlendik. XX un programından duyduk o tavsiye etti derkn bunun bir talebesini falan bulduk. Talebesi de bir doktor. Keşke kitabın tip1 diyabet tedavisi açlık orucu vs. sayfalarını atabilsem. Bugün gittim ve adam bana böbreklerin zayıf ondan şekerin çıkmış, insüline yeni başladığından rekombinant dna insülin bağımlılığı olmamış dedi. Elime ayağıma ağzımın içine bakarak bunları söyledi falan. Bana açlık diyetleri, karaciğer temizlemesi verdi. 3 ay falan surucek ki 10 güne kadar sürecek bir açlıktan bahsediyorum. Sonra her hafta  yine açlık yesem bile sadece sebze falan öyle yani Bana sut dahil herşeyi yasakladı. Keşke kitabın o sayfalarını atabilsem size. Bana bu şekilde kurtulabileceğimi söyledi. Tabi kesin değil. İnsülini bırakıcam, aç kalıcam falan. Ağız kuruluğum olabilirmiş. Yine bir suru şey dedi. Uygulamam konusunda tereddute duştum. Doktorumla hiç alakam yok. Zaten binlerce hastası var. İlgi alaka pek olmuyor. Doktoruna söyleme sakın güler geçer dedi. Ben de direk size mesaj atayım dedim danışmak adına. Danışabileceğim insan olarak aklıma siz geldiniz. Bana verdiği uygulamam gereken diyet programını pazartesi alacağım. Ne yapmalıyım? Böyle bir ihtimal var mı? Denemek ne kkadar zararlı olur? Tecrübeniz var mı. şimdiden çok çok teşekkürler

Sevgiler..

Bugün bana Whatsapp’tan da birkaç ekran görüntüsü gönderdi. Onları da sizlerle aşağıda paylaşıyorum.

Yoğurt ve Limon‘dan bile çözüm beklenildiğini, Yoğurt ve Limon yazımızın da yaklaşık olarak 40 bin kez okunduğu ve 100’e yakın yorum yapıldığını görünce bana gelen dökümanlardaki bazı bilgileri sildim. Korkum odur ki bu dökümanları görerek uygulamaya çalışanlar aramızdan çıkabilir.

Unutmadan; ilk muayenede 300 TL, sonrasında da her ay 200 TL alınmaktaymış.

Ama gördüğünüz gibi tip-1 diyabet için ne bir insülin ne bir sağlıklı beslenme. Bunların hiçbiri dikkate alınmadan bu tarz kişilerle karşılabilirsiniz. Özellikle tip-1 diyabette yeniyseniz bunlara inanmanız oldukça normal. Ama bilin ki şimdilik dünyanın hiçbir yerinde tip-1 diyabetin kesin çözümü bulunmamakta.

Diyabete Çözüm Bulunmuş
Diyabete Çözüm Bulunmuş
Diyabete Çözüm Bulunmuş
Diyabete Çözüm Bulunmuş

 

Diyabete Çözüm Bulunmuş
Diyabete Çözüm Bulunmuş

12 YORUMLAR

 1. birşeyler yiyerek yada yemeyerek insülin etkisini arttırır demeyi anlayabiliyorum belki diyabetle çok zıt düşmediği sürece . pankrease iyi gelir denmesinide anlıyorum nasıl ceviz beyne iyi gelir deniyorsa yemekten bir zarar gelmiyor. ama 2-3 tane ot bitki karıştırıp tamam bunu ye bir daha olmayacak diyebilmek düpedüz saçmalık ya . Bilim insanlarının mikro nano seviyelere inerek araştırdığı şeyleri neye göre belirlediği bile anlaşılmayan dozlarla insanlara şifa diye sunacak kadar içini para bürümüş umut tacirleri ne kadar çok bütün dünyada . bende o umut tacirlerine diyorum 1su bardağı tarçın ile 1 çay kaşığı amonyak 3 çay kaşığıda siyanür alınca insanın beynine iyi geliyormuş dahi oluyormuş ölümsüz oluyormuş (!)

 2. Herkse merhaba ,
  Esra bu durumu telefonda anlattığından beri tüylerim diken diken sinir küpü olarak geziyorum . Ama yazıyı okuyunca daha da bi şok oldum . Bu nasıl bir yüce insanmış ki ağzına bakıp taaaaaaaaaaaaaaa mide altındaki pankreası görmüş de insülin rezervi ile ilgili durumu teşhis etmiş . Vay be dedim . Böyle adamlar çok olsa endoskopiye filan gerek kalmayacak bu ülkede .
  Bu şarlatanlar bunları yaptıkça sadece insanların umutları üzerinden para kazanmakla kalmıyorlar , diyabetle mücadeleye yaşamını adamış doktorların diyetisyenlerin bilim adamlarının diyabet hemşirelerinin derneklerde çalışan kişilerin yani hepimizin emeklerine saygısızlıktır . 25 yıldır buna benzeyen ya da benzemeye onlarca bitkisel çözüm önerisi duyduk ama bunları yapıp iyileşen tek bir kişiye rastlamadım . Sizler tüm ayrıntıları bilmiyorsunuz ama reçetenin devamında bir kişi için tam anlamıyla işkence olan bazı ayrıntılar da var . Bunlarla uğraşmak yerine diyabetlilerin ve ailelerin motivasyonlarını diyabet eğitimine yoğunlaştırmalarını önericem . Maalesef elimden gelen bu

 3. Şehrazat Bekman Özkan Ne bulunmuş niye Dr söylemiyor hazinemi bu inanmayın paralarınızi alıp ortadan kaybolurlar

  Gülbu Tokcan Lütfen sağlığınız için konunun uzmanı olan diyetisyenlere başvurunuz…Çok üzücü insan sağlığıyla bu kadar kolay oynanması :(televizyonlarda bile yanlış bilgilerin hiç denetlenmeden defalarca yayınlandıktan ve prim yaptıktan sonra bunlar gayet normal malesef…

  Saime Çamaş Taş Bahsedilen yeri biliyorum benim kızım 3 yıldır tip 1 ben arayıp görüştüm aynı şeyler söylendi fakat azra insülin kullandığı için geç kalınmış denildi bana numarayı ve yerini tarifeden bir doktordu kendi çocuğu yeni diyabet olmuştu söylenen diyet ağır olduğu için çocuğuna kiyamamis vaz geçmişti

  Kıvanç Aratoğlu Ne gunlere kaldik ya

  Faruk Bayramali Allahverdi Tamamiyle üfürükçülük

  Güngör Durmuş abi inanmıyorum ılık suyla lavman yazmış herif ya

 4. Herkese Merhaba,

  Yazının başlığını bilerek iddialı bir şekilde koydum ki herkes okusun, görsün.

  Liv Hospital’dan Dr Serpil Salman’ın bir sunumunu dinleme fırsatım olmuştu. Google arama motoruna Türkçe ‘diyabet’ yazınca diyabetin bilimsel tedavisinde çok ot, çay, içecek, hap gibi alternatif ama kesin çözüm bulacaklarına dair bi dolu web sitesiyle karşılaşıyorsunuz. Vakıf, dernek ya da bilimsel hiçbir site ön planda çıkmıyor. Ancak yine Google arama motoruna İngilizce olarak ‘diyabet’ yazınca öncelikle Amerikan Diyabet Derneği, IDF ya da JDRF gibi önemli kurumların siteleri ön planda çıkıyor.

  Artık ne diyeceğimizi de bilemiyorum ama maalesef sadece ülkemizde değil dünyanın birçok yerinde de bunlara inanan çok fazla insan var.

  Dikkatli olmak lazım. Paranızı kaybetmemeniz lazım 🙂

  sevgiler,

  • hasta olan insan her yolu dener her ne olursa olsun dener bu para kaybı olsa bıle hasta olan kişinin haslıgına tedavi olmayacığını bildiği halde yinede durmaz hep arayış içnde kalır malesef o dursa bile insanlar rıhat bırakmaz 🙂

 5. denize dusen yilana sariliyor..bende hastaneden ciktiktan sonra bi araştırdım bi tane adam buldum kesin tedavi ediyormuş..kensiside dr luk filan yapmış..aradim konuştum buyrun gelin allahin izniyle geçecek dedi..mayene 300+ tibet ten maya getiriyormus 400 tl 🙂 .. tmm dedim gidelim denemedik demeyiz en azindan..sonra capadan kamp a cagirdilar..orda tabi bisürü aileyle tanıştık kimi cok eski diyabetli ve bir tanesi gitmiş bu adama..unsulini bırakmışkar cocuk 12-13 yaşlarında filandi sanirim yani ölçümünu kendisi yapıyormus ve ailesine hep olmasini istefigi aralıklarda oldugunu soyluyormus..tabiki sonuç ketoasidoz tablosuyla hastaneye yatirmak zorunda kalmışlar..allah muhafaza iyiki gitmemisiz dedim hem paradan hem sagliktan olmak var.. ama onun disinda ben yogurt cok seven ogluma verirken bi kac damla limon sikiyorum ..faydasi ne olur bilemem en azindan zarari yok ki yedigi zamanlarda ks daha düzgün gidiyor..birisi de demiştiki pirasa yedir sevmez nadil yedireyim demiştim ama şimdi soğan kattigim butun yemekkere incecik dogruyorum..ama bunlarin dışında insülinlerimizi pek tabii ihmal etmiyoruz..

 6. Dehşet içinde okudum. Öyle şeyler var ki, onları yapmak insanı epey bi hırpalar. Ne yazık ki umut tacirleri hiç bir fırsatı kaçırmıyor. Aslolan bilimdir diyorum ve daha fazla yazamıyorum :))

 7. Ne yazıkki her çaresiz rahatsızlıkta olduğu gibi diyabet rahatsızlığındada kişilerin bu durumundan özelliklede ne yazıkki pek çoğu doktor olanlardan kaynaklanan umut tacirleri görünenden daha fazla bir şekilde net ortamında hayli çoğalmış durumda,özellikle rahatsızlığa yeni tutulmuş kişiler hedef tahtası seçiliyor..heleki maddesel gücünüzün yerinde ise bunlardan kurtuluşunuz neredeyse imkansız..sizi iliğinize kadar sömürmeye and içmiş gibi hareket ediyor mel’unlar..

 8. Bu kendini doktor zanneden şahsiyet kesinlikle şikayet edilmeli! İnsanların çaresizlik, panik hallerini kullanıyor. Ölüme sebebiyet verebilir. Dehşet içinde okudum yazıyı.

 9. Bende bu Erdoğan Zaim denilen Dr un bir an önce şikayet edilip daha fazla insanları kandırmaması gerektiğini düşünüyorum.çok kötü;insanların zaaflarından faydalanıp hem maddi hem manevi yönden zarar veriyorlar.

 10. Kaybedilen sadece para olsun kazanırız tekrar ama sağlığımız giderse onu nasıl geri kazanırız.92 yılında ilk diabet tanısı konulduğunda bir kız çocuğu vardı benimle beraber hastanede yatan ailesi alternatif tıptan yararlanmış ve sonuç tüm komplikasyonlar vücudunda başlamıştı (alternatif tıp Yüzünden) keşke birisi deseki şu kadar meblağ ver seni iyi yapacaz kimse düşünmez vereceği meblağı evini satar arabasını satar keşke olsa ama maalesef tek ilacımız insülin. Pompa vücudumuza insülin vermeyince şekerimiz nasıl yükseliyor ağzımıza tek lokma atmasak bile elimizde olmadan yükseliyor. tüm çabamız sağlıklı olmak için o yüzden insülin en yakın arkadaşımız.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: