Tip-1 Diyabet Teşhisi Moskova’da Konuldu

Sizden GelenlerTip-1 Diyabet Teşhisi Moskova'da Konuldu

Merhabalar,

Biz de bu kış aralık ayında maalesef diyabetle tanıştık. Biz Moskova’da yaşıyoruz. kızım Merve 4.8 yaşında. Ben kızımda bir hafta içerisinde aşırı solgunluk, zayıflama, çok su içme, sık idrara çıkma hissi ettim. Aslında şeker hastalığı ile ilgili zerre kadar bilgim olmadığı halde içimden bir ses bu diyabet olabilir dedi ve ben internette araştırdım. Kızımdaki tüm değişiklikler bu yazılarda vardı.

Ertesi gün özel hastahaneye test yaptırmaya götürdük. Şekerini ölçtürmek istediğimizi söyledik, ölçtürdük. Aç karnına 14 çıktı şekeri (m/mol cinsinden bu değer. Mg/dL olarak 250 civarında çıkmış.). Aslında ben bu 14’ün normal veya yüksek olduğunu bilmiyordum ama hemşirenin yüz ifadesinden bu sonucun iyi olmadığını anladım. Doktorumuz hemen ambulans çağıdı bizi hastahaneye götürdü.

Bunların hepsi yaşanırkan sanki ben bende değildim ya da bunlar birer rüya ve ben uyanıcam ve her şey eskisi gibi olacak diye bir şok yaşıyordum.

Hastahanede doktorlar günde beş defa iğne yapmaktan, şeker ölçmekten falan bahsediyorlardı. Ben de bunlar ne şaçmalıyor, öyle şey mi olur diye düşünüyordum. Ben düşünüyordum ki bizi burda tutacaklar, bir haftaya her şey iyi olacak ve biz sapa sağlam evimize döneceyiz. Ama o günde beş defa iğneyi saçmalık bilen, böyle şey mümkün değil diyen ben 17 Mayıs 2016’dan bu yana kızıma günde beş defa hatta 6 defa da iğne yapıyorum ve alışmak zor olsa da alışmaya çalışıyoruz.

Umudumuzu Allaha bağladık ki tıpta bu şekerden kurtulmanın çaresi bulunsun inşaallah ve ben inanıyorum çünkü Allah çok büyük!

Semra

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

 

2 YORUMLAR

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: