Tip-1 Diyabet Hikayeni Paylaş / Tip 1 Numara Kardeş’ten

Sizden GelenlerTip-1 Diyabet Hikayeni Paylaş / Tip 1 Numara Kardeş'ten

Tip-1 Diyabet Hikayeni Paylaş / Tip 1 Numara Kardeş’ten

Sene 2011. Üniversite 2. sınıfta, Mayıs ayında, final haftası, rutin kansizlik kontrolleri için hastaneye dahiliye gidiyorum. Doktor ‘neden sapsarısın’ diye sorar. Ben de kansizlik var ondandir derim. Tahlil ister normalde. Glikoz tahlili yapmazlardı hiç.

Bir hafta sonra sonuçlari almaya gittim. 279 glikoz. Doktor ‘bu ne? Şeker hastasi misin’ der. ‘Hayır’ cevabını alır. ‘Bu ne peki der?’ Tekrar tahlil ister.

Bir hafta gitmedim. Sonra sonucu alayim dedim. Bir de ne göreyim. 469 olmuş şeker. Doktor başka hiç bir tahlil yapmadan bana şeker hapı verir. 6 ay kullandım. Sonra eczanedeki amca sağolsun; ‘Şu doktora git bi’ der. ‘Böyle tahlil yapmadan nasıl ilaç verir’ der. Ben bu doktoru bulurum. Adama Ankara’da bile yaptırdığım tahlili gösteririm. ‘Sana nasıl söylemezler. Sen tip-1 hastasısın’ der. Hemen 1 hafta hastanede yatırır. İnsilüne başlar.

27 yaşındayım. 4 yıldır bu hastalığı çekiyorum. Bunun yanında çölyak hastalığı, guatır da çıktı şekerden kaynaklı ve hala KPSS sorunum var. Bu stresle şeker dengelemeye çalışıyorum. Nasıl olacaksa.

Daha anlatacak çooook anısı, espirisi var da baya uzun oldu. Millet sıkılmasın okurken…

Tip 1 Numara Kardeş

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: