Tip-1 Diyabet Her Yaşta

DiyabetTVTip-1 Diyabet Her Yaşta

Tip 1 Diyabet Her Yaşta

Ara ara ve tekrar tekrar izliyorum.

Beni alıp götürüyor videomuz. Çocuklarımız. Bizim çocuklarımız. Hepsini öpüyorum.

* Video Kids with Tpe 1 Diabetes Speak Out referans alınarak yeniden tasarlanmıştır. TylerTypeOne.org kurucusu Margie Boyd’dan düzenleme için izin alınmıştır.

50 YORUMLAR

 1. Herkese Merhaba,

  Video çekimlerimizde toplamda 60 adet farklı çekimimiz oldu. Her bir çocuğumuzu farklı farklı yerlerde çekmeye çalıştık.

  Ancak maalesef bazı çekimlerde ya çocuklarımızın sesi çıkmamış ya da görüntü kalitesi çok kötü.

  Dolayısıyla lütfen siz ailelerimiz ve çocuklarımız bize kırılmasın. Elimizde düzgün video sayısı yeterli sayıda olsaydı inanın her çocuğumuzu daha fazla gösterebiliyor olacaktık.

  Umarım daha profesyonel çekimlerde ve ortamlarda daha başarılı sonuçlar elde ederiz.

  Tekrar bu vesile ile hepinize zaman ayırıp katıldığınız için çok teşekkür ederim.

  sevgiler

 2. Çekenlerin, ellerine emeğine,çocuklarımızın gözlerine nuruna diyabetlerinin Tip-1 sağlık, hepsi çok süperler.

  Sıla’yı çok iyi gördüm maaşallah,

  Video açılışını çok güzel bir kızla yapmışsınız. Çook beğendim 🙂 Telefonda söylediğiniz gibi adı Karya idi değil mi?

  Talha formanı çok beğendim renktaşım 😉 bana hediye eder misin?

  Esra Hanım, kendimize mütevazı davranmayalım, biz blog olarak çok yetenekliyiz, bir de çocuklarımızı gördükten sonra daha da eminim artık.Cannes’a gitmemize çok az kaldı Eşref abi 😉

 3. Ağlattınız beni…
  Çok güzel olmuş ellerinize sağlık…Tüm çocuklar harika…Talha’nın karbonhidrat sayıyorum her şeyi yiyorum demesiyle koptum zaten…
  İyiki tanımışım sizleri 🙂
  Talhacım seninle karbonhidrat saymak gerçekten zevkliydi 😉

 4. esra hanım benim oğlum14 yaşında aktif spor ile uğraşıyor ünsilin pompası kullanması uygun olurmu acaba bilgilendirirseniz sevinirim sevgilerle

 5. Esra hanım, malzemeden çok şey çıkarmışsınız:))) Ada’nın o gun olmadık sanatçı kaprislerine rağmen:))
  Çokk begendik çok ama çokk güzel olmuş emeği geçen herkese teşekkürler ve sevgiler….

 6. sadece 1 sn.’lik görüntü için bu videoda olmak kızımı hiç mutlu etmedi, çok üzüldü. Ben ona daha fazla özgüven vermek için bu videoda bulunmasını istemiştim. Ancak siz olmadığını söyleyebilirdiniz. Sesiz kan şekeri ölçümü videosunu en azından ekleyebilirdiniz. O zaman belki ona bir açıklama yapabilirdim. Ama şimdi beceremediğini düşünüyor. Keşke hiç çağırmasaydınız:( Çok üzgünüz:(

  • Yenigül Hanım Merhaba,

   Telefonda da konuştuğumuz gibi Karya’nın olduğu sahnelerde diğer çocuklarımızın sahnelerinde olduğu gibi düzgün görüntü maalesef yok. Sizi ve Karya’yı daha fazla üzmemek için videonun başına koyduk çekimi.

   Elimizde olsa bir şeyler yapacağık ama sizin kadar ben de üzüldüm. İsterseniz durumu telefonda ben anlatayım.

   Sevgiler

  • Yenigül Hanım merhaba,
   Öyle düşünmeyin lütfen, beceremediğini düşündüğü an zaten hayatındaki tüm özgüveni kaybetmiş olur, hele ki bu yaşlarada alacağı bir özgüven eksikliği tepkisi tüm hayatını etikler.
   Buna örnek olarak kardeşim Esma’yı verebilirim.
   Şöyle ki; Esma 1 sınıfta annemizin zorunlu bir seyahati sırasında 1.5 ay okula gitmemişti, annemizle gitti, dolayısıyla sınıfta kaldı.Evdekiler ona sen sınıfta kaldın tembel tavuk diye seslenirken, ben şimdi daha iyi anlıyorum ki.
   Ona hayatının desteğini vermişim.
   Bu süreçten sonra sınıf başkanı da Esma oldu, izci kulübünde oymak beyi de, basket takımın kaptanı da Esma, okul sözcüsü seçilen de.
   Şimdi ise İstanbul Üni. Orman Müh. 1.sınıfta.

   Karya’yı yer aldığı bir kaç saniyelik video ile değerlendirmek hatasına düşmeyin lütfen, bizim ailemiz bu hataya düştü ama Allah’tan bu hata beni teğet geçti. 🙂
   Lütfen sizi de teğet geçmesine izin verin.
   Karya’yı çok öpüyorum.
   Sevgiler.

 7. Yenigül Hanım merhaba.
  Karya çok güzel çıkmış öyle düşünmeyin bu bir amatör çekimdi. Özgüvenden çok çocuklar toplum önünde bir şeyler yapmaktan çekiniyorlar. Ada’yı hatırlarsınız ne kadar zorlandım ellerini kitledi ağzını kapadı. Esra hanımda olan bir kaç resim bile böyle bizde şeker ölçümü ve iğne yapımı ile ilgili görüntülerde verdik demek ki çok kötüydü ve kullanmadılar. Burada en önemli amaç çocuklarımızın videoda ne kadar çıktığı değil amaçlanan mesajın verilmesi. Ben Ada’yla uğraştığımdan Melek hanımın ve Barış beyin yakışıklı:)çocuklarını videoyu izlerken fark ettim. En çok Ceren var karelerde ama Ceren’in ablası babası annesi Yasemin hanımın o kareleri vermek için ne kadar emek verdiklerine Ceren’in ne kadar yorulduğuna şahidim defalarca tekrarlar yaptı ve bizimkilerden çok ama çok emek verdi. O çekimlerden sadece Ceren’de çıkabilirdi ama ondan bile çok az kare var. 1 Dk 27 sn olan bu video hayatımızı yaşantımızı anlatıyor. Ada’nın durumunu Karya, Sıla, Ceren, Ekin Talha, Tuna, Sefer Erdem, Berkay anlatmış oldu. Bizler anlatmış olduk. Böyle düşünün ve Karya’ya siz bunu yapmayın. Sevgiler.

 8. Emeği geçen herkese kucak dolusu sevgiler…Çok güzel olmuş ….”Ben buna yakalanmak için hiçbir şey yapmadım” bu söz beni çok etkiledi.Tip 1 diyabeti bilmeyenlerin ilk verdiği tepki çok mu şeker yedin sorusuna anlamlı bir cevap olmuş bence….

 9. Gerçekten çok güzel olmuş herkesin emeğine yüreğine sağlık. izlerken tüylerim diken diken oldu. Bize verdiğiniz değerden ötürü sizlere çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

 10. Yeliz hanım o sözü Ada söylüyor, annesi olarak etkilenme konusunda ne durumdayım birde beni düşünün 🙁

  Video yu izleyen ne dedi ne dedi diye sorunca ben hemen çeşmeleri açarak Ada’dan daha anlaşılmayacak bir ses tonuyla tekrar ediyorum. Biz mi çocuğuz onlar mı anlamadım…

  Offf neyse çok güzel olmuş çok. 🙂 sevgiler.

 11. Herkesin ellerine sağlık bütün çocukları motive ederek bu kısa ve anlamlı bir çekimi gerçekleştirdiğiniz için hepinizin emeğine sağlık Orada bulunan tip 1 ben 1 ‘im diyen bütün şeker çocuklarımız bizim çocukların da yerine konuşmuş. Evet bu şeker çocuklar tip 1 olmak için bir şey yapmadılar hepimiz aynıyız hepimiz bir bütünüz …. Bütün tip 1 ile mücadele eden çocuklarımıza ve yetişkin tüm bireylere Allah yardımcıları olsun 😀

 12. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, çok güzel bir çalışma olmuş.. Doğru demiş Aziz Nesin, “şimdiki çocuklar bir harika” 🙂

  Sevgiler..

 13. Herkese Merhaba,

  Videonun çekiminden montajına kadar çok uğraştığım için videoyu blogta yayınladığımız ilk günler hiçbir keyif vermemişti izlerken.

  Bu aralar günde iki kez izliyorum. Gözlerimden yaş geliyor. İçim acıyor. Ama ne çocuklarımıza, ne ailelerimize, ne de kendime acımıyorum izlerken. Daha ufacık olan çocuklarımızı izlerken aslında ne kadar büyüdüklerini de görmek asıl mutluluk kaynağı.

  Buradan ben de sesleniyorum; “Ben tip-1 diyabetim. Tip-2 diyabet değil. İnsülin ve insülin pompam beni hayatta tutuyor. Ve aslında tip-1 diyabetli olmak için ben de hiçbir şey yapmadım.”

  Video çekiminde bizimle olan tüm çocuklarımız ve ailelerimize tekrar teşekkür ederim.

  Sevgiler

 14. Esra hanım iyi akşamlar.

  Benim 2 erkek çocuğum var. Fatih Berat 2 yaşında, Sefer Erdem 9 yaşında. Sefer Erdem rahatsızlandığında 2 yaşındaydı. 7 yıldır neler çektiğimizi bir ALLAH, ailem ve bu rahatsızlığı çeken aileler bilir.

  Diyabetimben sitesi ve siz olmasaydınız, biz kendi kendimize yaşayıp gidecektik.

  Şimdi hayatımızda sizler varsınız. Sayenizde dedeman otelde toplantıya, 26 Ekimde konferansa, botanik parkta diyabetli aileler ile yakından tanışma ve görüş alışverişinde bulunduk.

  Botanik parkta zaman nasıl geçti anlamadım. Çocuklarımız daha yeni tanışmış olmalarına rağmen video çekimlerinin harici muhabbetleri, oynadığı oyunlar görülmeye değerdi. Böyle bir etkinliği havaların iyi olduğu bir gün tekrar ederiz diye düşünüyorum. Mesela Talhalarla aynı yerde oturuyormuşuz ama birbirimizden haberimiz yokmuş.

  Böyle güzel olayların sebebi Diyabetim ben.com sitesini kuran sizlersiniz.

  Tüm diyabetli çocuklarımıza büyüklerimize ve diyabetli ailelerine sevgi ve saygılar,

  • Şentürk Bey Merhaba,

   Eşref ile daha yatmamıştık. Her gün yatmadan önce mutlaka blogta bir soru ya da desteğe ihtiyacı olan biri var mı diye bakarım ve öyle yatarım. Yorumunuz bizi çok mutlu etti. Ve ne kadar candan söylediğinizi de bildiğim için canı gönülden hissettim.

   Tip-1 diyabetli olduğum günden bu yana sosyalleşmenin ve yaşı ne olursa olsun tüm akranlarımla buluşmanın keyfi apayrı. Elbette akranlarımın yakınlarıyla da 🙂

   İyi ki varsınız 🙂

   sevgiler

 15. bende ilk kez izledim çok ama çok duygulandım gözümden yaşlar öylesine akıp gitti..paylaştım izninizle emeği geçen herkeze teşekkürr çok güzel olmuş ..

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: