Tatil Bitti ve İşbaşı

Tip-1'imTatil Bitti ve İşbaşı

26 Haziran Cuma günü Türkiye’ye döndük. Dün de işbaşı yaptım.

2005 yılından bu yana profesyonel iş hayatımda ilk kez kesintisiz 11 gün tatil yaptım 🙂 Bunun keyfi benim için paha biçilmez oldu.

Tatilde tip-1 diyabetimle nasıldık biraz anlatmaya çalışacağım.

Kan şekerim hareket halinde olduğumuz için iyiydi. Aynı zamanda regli olduğum için de kan şekerim yükselmiyordu. Her regli döneminde şekerim düştüğü için bunu bir avantaja çeviriyorum 🙂 Aldığım bazı önlemlerle denize de girdim, güneşledim de. Ancak her zamanki gibi insülin pompası ile güneşlenmek benim için bir eziyetti. Pompanın ya da kablosunun güneşle temas etmemesi için şekilden şekile girdim. Yanımda getirdiğim insülin taşıma cüzdanına pompayı koyup kablonun üzerine de beyaz bir t-shirt ile kamufulaj yaptım ama çok da ergonomik olmadı. Neyse ki kan şekerimde sorun çıkmadı. Her denize girdiğimde pompayı klipsinden ayırıp denize rahatlıkla girdim ve keyfini çıkardım.

Bu arada ben 5 yıldır insülin pompası kullanıyorum. Bu süre içerisinde de setim hiç yerinden çıkmadı. Setin yapışkanının ya da silikon kısmın çıkmasından dert yanan kişilerin yorumlarını ya da maillerini çok okudum. Ama dedim ya. Başıma hiç gelmemişti. Bu tatilde bunu da tecrübe ettim. Deniz ve duştan sonra odamızın balkonunda bilgisayarda gezinirken belime taklı setin battığını hissettim. Bir baktım ki yapışkan kısmın çoğu çıkmış ve silikon setin ucu da dışarıda. Kan şekerime baktım. Her şey yolunda. Ne kadar zamandır set çıkmıştı bilmiyorum ama seti hemen değiştirdim.

İtalya / Sardinya Adası, Stintino yazımda da bahsetmiştim. İyiki de iki glükometre ile yola çıkmıştık. Çünkü öğle yemeği yediğimiz yerde glükometremiz maalesef unutmuştum. Ve otele döndükten ve saatler sonra farketmiştim. Gidip tekrar glükometremizi aldık ama o süreçte yedek glükometre işime yaradı.

Bir de ‘keşke pişik kremi alsaydım’ dedim kendime. Eşref ve ben sürekli denize girmekten ve yürümekten maalesef pişik olduk 🙂 Ama aklınızda olsun.

Aynı zamanda son günlerde boyun ve omuz kısmım tutuldu. Keşke kas gevşetici de alsaydım dedim.

Son olarak vişne suyu. Bulunduğumuz bölgede yine vişne suyu yoktu 🙂 Tıpkı Paris’te olduğu gibi. Şekerim düşünce toz şekeri ağzıma dökmek o kadar iğrenç geldi ki anlatamam. Glükoz tablet de almadığım için mecbur kalmak zor geliyor.

İşte o küçük şeker poşetlerinden halen elimde var 🙂 Yandaki fotoğraftan görebilirsiniz.

Yazının başında da belirttiğim gibi dün işbaşı yaptım. İlk iş günüm rahat geçti. Tatilin olumlu etkileri de devam ediyor.

Umarım herkes mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir tatil geçirir 🙂

Not: Bu yazının fotoğrafı ben ve Eşref’in ilişkisini en iyi anlattığına inandığım, bu tatilde rastgele çekilen bir fotoğraf olsun 🙂

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: