SGK’dan Gelen Yeni Yanıt

Haberler&GelişmelerSGK'dan Gelen Yeni Yanıt

—–Original Message—–

From: gssilaceczacilik [mailto:gssilaceczacilik@sgk.gov.tr]
Sent: Monday, November 04, 2013 2:07 PM
To: Esra Avcı
Subject: YNT: Tip-1 Diyabet Hakkında

 

Sayın Esra Avcı

 

Sağlık Uygulama Tebliğinin 3.3.2 Şeker Ölçüm Çubukları başlıklı maddesi gereğince Tip I diyabetli erişkin hastalar ayda en fazla 150 adet şeker ölçüm çubuğu ödenmekte olup, yapılacak çalışmalarda değerlendirilmek üzere talebiniz ilgili biirime iletilmiştir.

İnsülin pompası ile ilgili talebiniz Tıbbi Malzeme Daire Başkanlığı görev alanına girdiğinden adı geçen başkanlığa iletilmiştir.

9 YORUMLAR

 1. Herşeyi geçtim, en basit hesapla günde 3 öğün, açlık ve tokluk ölçüldüğünde 6 ölçüm eder..bu da tabii ki yetmez ama 5’in mantığı nedir??

 2. Damla Hanım Merhaba,

  İnanın ben de anlamıyorum.

  Yani neye göre kime göre hesaplama yapıyorlar da bu 5 kez ölçüm sonucuna varıyorlar.

  Ama daha farklı şekillerde baskı yapmaya devam etmek lazım. Umarım baskılarımız işe yarar.

  sevgiler

 3. mantık şudur arkadaşım tok açın halinden anlamaz bizim ona ne kadar muhtaç olduğumuzu anlamaları için kendilerininde canı yanması gerekir yoksa bizi hiç anlamıycaklar o küçücük parçaların bizim için önemini bilmiycekler çünkü aynı acıyı yaşamıyorlar

 4. Merhaba,
  Ben 2013 yılının Ocak ayının başından itibaren ayda 150 adet olarak alıyorum zaten. Yani konu ile ilgili genelge yayınlanmış olmalı ki benim Ocak ayında raporum yenilenirken Tip 1 diabet aylık 150 adet olarak çıkartılmış.

  • Canan Hanım Merhaba,

   Burada önemli olan SUT’un ne zaman çıkıp çıkmadığı değil. Önemli olan 3 ayda 1 kez aldığımız 9 kutu stribin yetmemesi.

   Umarız birileri bu sesi duyar.

   sevgiler

 5. Evet Esra Hanım,

  Daha fazla kişinin bu şekilde Bimer/Akim e talebini iletmesi gerek. Hatta bildiğim kadarıyla sağlık bakanlığının kendi sitesinde de bu şekilde bir bölüm var.

  Şunu da belirtmek isterim, ben eczanede çalıştığımdan dolayı konuya biraz daha yakınım. Zaman zaman sgk sisteminde bu tarz boşluklar/yanlışlıklar oluyor ve gözden kaçabiliyor. Baskı yaparak bu hata da düzeltilebilir.

  Herkese sevgiler..

 6. Esra hanım merhaba dilekçe bende göndermek istiyorum ama nasıl göndericem.biraz bilgi verirseniz sevinirim
  ben aslında sağlık bakanlığına yazmak istiyorum bişeyler
  sevgilerimle

 7. tüm dm li arkadaşlarımın dünya diyabet gününü şimdiden kutluyorum hepimize en kısa zamanda şekersiz bir yaşam diliyorum saygı ve sevgilerimle

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: