Anasayfa Tip-1'im Seni Sevmiyorum

Seni Sevmiyorum

11 6.304 görüntüleme

10 yıl geçti değil mi?

Bana büyük bir aşkla ‘hep seninle olacağım’ dediğin günü dün gibi hatırlıyorum. Sözünde de durmaya devam ediyorsun.

İlk zamanlar sabahın 6’sında kalkar sırf sinirlenmeyesin diye kahvaltımı yapardım. Ardından yatar ve 3 saat sonra tekrar kalkar bir kontrol ederdim nasılsın diye. Gün boyunca saatten de gözümü ayıramazdım. Sürekli seni kontrol etmem gerekiyordu. Öyle de oldu.

Zaman geçti. Geçtikçe seni daha da mutlu etmek için yeniliklere ayak uydurmam gerekiyordu. Elimden geldiğince seni daha mutlu edebilmek için her yolu, her yeniliği denedim. Dedim ya; ‘her şey senin için’.

Sana odaklı ve seni mutlu etmek için geçen onca yıldan sonra bana yaptığın kötülükler devam ediyor. Her ne kadar bunları engellemeye çalışsam da bazen sana yenik düşmenin vehametini yaşıyorum. Bazen saatlerce ağlıyorum senin için. Ama sen sessizliğini korumaya devam ediyorsun.

Tam oldu, artık mutlu, her şey yolunda gidiyor diyorum. Olmuyor. Sen yine mutsuz ve öfkelisin.

Bir ara bana ‘yediklerine, içtiklerine dikkat edersen sana daha iyi davranırım’ demiştin. Senelerce onu da yaptım. Ama bir gün hafiften biraz bana destek vermek için çalıştığın günleri hatırla lütfen. Bankadaydım. Birdenbire kendimi yerde buldum. Gözümü açtığımda hastanedeydim.Senin yardımcı olmak istediğini anlıyorum ama yine olmadı. Ben yine kötü oldum.

Bu arada her gün senin için birçok kez parmaklarımı da deliyorum biliyor musun? Sırf sen iyi ol diye, canım acısa da yapıyorum bunu. Senin bana olduğun kadar aşık değilim sana ama ne yapayım, senin bendeki eksikliğini tamamlamak zorundayım.

İğnelerle geçen zamanları artık hiç söylemeyim istersen. Özellikle göbek ve baldırımın delik değişik olduğu ve morarmasına üzülmüşsündür sanırım.

İnan cümleler boğazımda düğümleniyor ama ne yapalım. Seninle ‘biz’ olarak yaşamaya devam etmek zorundayım. 10 yılda çok şey değişti. Umarım zaman yine yeniliklerle senden kurtulmamı sağlar.

Ama artık şunu da söylemek istiyorum ki; ‘Diyabetim, Seni Sevmiyorum.’

 

 • İnanın kalakaldım ne yazağımı bilmiyorum 🙁 bu kadarmı güzel anlatılır…
  İstemesekte iyi davranmak zorundayız kendimiz için ama o okadar nankörki hep fazlasını istiyor değilmi…hep biz fedakarız tabi kendimiz için bunlar ama onsuzda ii olurdu hani..
  Fedakar olsakda olmasakda yaşamya devam… <3
  sevgilerrr

  • Emine Hanim, Emre Bey Merhaba,

   İnanın ağlaya ağlaya yazdım.

   Bu arada her yazımı yayına almadan önce Esref’e mutlaka okur ve fikrini alırım. İmla hatası yapmışsam da düzeltir mutlaka.

   Ama dün aksam her okumaya başladığımda boğazım dugumlendi. Bir ara Esref kendisi okudu. Sonra inat ederek okumaya çalıştım ama olmadı. Yine ağladım ve baktım ki Esref hayretle ve bir o kadar canı yanarak beni dinliyor.

   Aynı zamanda tv de İsler Güçler olunca Esref hemen kendine geldi 🙂 .

   Sevgiler

   • ne diyecegımı bılmıyorum.cok uzgunum monotonluk neysede dıkkatt etmeme ragmen şekerımın dusmesı kendını hatırlatması mahvedıyor beni.

 • ESRA HANIM VE DEĞERLİ ARKADAŞLAR MERHABALAR,

  yahuuuu evet insan olarak hesapsız yaşamanın ne demek olduğunu bize unutturan ve hep konsantre halinde olmamız mecburiyetinde bizi tutan bu arızalı durumu ancak bu kadar hoş bir gönül koyuş tarif edebilirdi. kaleminize sağlık ki benim diyemediğimi okudum yazınızda…

  başka bir şey yazmayacağım yazılanlar gerçekten kafi… teşekkür etmek istedim sadece; 😀

 • Biraz melankolik tam bana göre bu aralar :)))

  Arkadaşlar sizden ricam bu güzel yazıları facebook ve twitter profillerinizde linki kopyalayıp paylaşmanız, bu şekilde daha çok kişiye ulaşacağız.

  Bol paylaşımlı yazılar 🙂 (bu da benim görevim ne yapayım:( )

 • cnm arkadaşım ne kadar güzel ve dokunaklı anlatmışsın… eline ve pankreasına sağlık olsun diyeyim ne diyeyim….İnşallah bir gün bu hastalıkdan da beraat edeceğiz….Sevgiler…

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.