Sahibini Taklit Edip Şekerini Ölçen, İnsülin Yapan Oyuncak Bebekler

Çocuklar ve T1DSahibini Taklit Edip Şekerini Ölçen, İnsülin Yapan Oyuncak Bebekler

Mattel’in markalarından olan American Girl’ün ürettiği oyuncak bebeklerinin en önemli özelliği; günümüzün çok ırklı Amerika’sına tek tercih olarak basmakalıp beyaz, sarışın, mavi gözlü oyuncak bebeklere saplanıp kalmaması. Her türlü farklılığı içinde bulunduran 60’tan fazla modelle American Girl’de her kız çocuğu kendine benzeyen bir bebek bulabiliyor, hatta kıyafetini kendi tasarlayabiliyor. American Doll, bu özelliğiyle kullanıcıları arasında önemli bir marka bağımlılığı yaratmış durumda.

Ancak bazı kullanıcılar (kız çocukları) oyuncak bebek benzerleriyle arasındaki bağı artırmak için kendiyle ilgili olmazsa olmaz aksesuarları pakete dahil etmek istiyordu. Bunlardan biri 11 yaşındaki kız çocuğu Anja Busse. Busse, 2014 Ocak ayında change.org’da bağlattığı kampanya videosunda kendisinin benzeri olan 2 Amerikan Girl oyuncak bebeğinin önemli bir eksiğinden bahsediyordu: Diyabet kiti.

Mattel, bu ay başından itibaren change.org’da büyük ilgi gören kampanyayı gerçeğe dönüştürdü ve çevrim içi mağazalarında ve satış noktalarında oyuncak bebekler için diyabetik kit aksesuarının satışına başladı. Kitin içinde insülin iğnesi, insülin pompası, glukometre, insülin kalemi, glukoz tabletleri, tıbbi uyarı kartı ve günlük bulunuyor.

American Dolls insülin kitinin yanında yeni birçok aksesuarı da ürünlerinin arasına katacak. Yeni çıkacak ürünler arasında koltuk değnekleri, işitme cihazları gibi aksesuarlar da var.

Görsel; AmericanGirl, twitter

 

Kaynak: http://bundletheworld.com/newsdetail/

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: