Anasayfa T1D Hakkında Herşey Reishi Mantarı, Tip-1 Diyabet, Boş Yere İnalınanlar

Reishi Mantarı, Tip-1 Diyabet, Boş Yere İnalınanlar

1 10.065 görüntüleme

Prof Dr Şükrü Hatun’un dün sosyal medya üzerinden paylaştığı ve sizlerin de okumasını istediğimiz bildirimi ben de sizlerle paylaşmak istedim.

Eminim bu yazı üzerine gerekli/gereksiz birçok yorum gelecek. Ve hatta benim de peşimde olan bu tarz kişiler ya yorum yazacak ya da bana mail gönderecek. Başında söylememde fayda var; ben o tarz yorumların hiçbirini onaylamıyorum ya da mail gönderenlere cevap vermiyorum.

Diyabetimben.com olarak bu tarz konuların her zaman karşısında duran bir blog olmamız sebebiyle özellikle belirtmek istedim.

Sevgili Diyabetliler ve aileleri,

Biraz önce bir diyabetli çocuğun insülin tedavisine ek olarak “reishi mantarı” aldığı ve kan şekerindeki düzelmeleri buna bağladığını öğrendim. Annesi ile de konuşunca bunu öneren bir hekimden bahsetti ve bu hekimin insülinin zararlı olabileceğini söylediğini anlattı. Daha önce de defalarca söylediğimiz gibi sizin hekiminiz olan bizler diyabet tedavisindeki yenilikleri çok yakından izliyoruz ve eğer yeni bir tedavi varsa bunu hemen sizlerle paylaşıyoruz. Dünyada her yıl 65.000 çocukta Tip 1 diyabet görülüyor. Eğer sözü edilen mantar gibi şeylerin bir yararı olsa, bunu en önce bilimde ileri olan ülkeler kullanır. Bu tür mucize yarattığını, hücre yenilenmesi yaparak diyabeti iyileştirdiğini söyleyenlere kesin olarak inanmayın. Bunların sizlerin zaman zaman hissettiğini çaresizliğinizi sömüren ve bunu paraya dönüştüren insanlar. Tıpta böylesi kişilere “şarlatan” denir. Lütfen şarlatanlara kanıp tedavinizi aksatmayın ve paranızı nafile tedavilere harcamayın.

Prof.Dr.Şükrü Hatun

Cevap Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.