Reishi Mantarı, Tip-1 Diyabet, Boş Yere İnalınanlar

T1D Hakkında Her ŞeyReishi Mantarı, Tip-1 Diyabet, Boş Yere İnalınanlar

Prof Dr Şükrü Hatun’un dün sosyal medya üzerinden paylaştığı ve sizlerin de okumasını istediğimiz bildirimi ben de sizlerle paylaşmak istedim.

Eminim bu yazı üzerine gerekli/gereksiz birçok yorum gelecek. Ve hatta benim de peşimde olan bu tarz kişiler ya yorum yazacak ya da bana mail gönderecek. Başında söylememde fayda var; ben o tarz yorumların hiçbirini onaylamıyorum ya da mail gönderenlere cevap vermiyorum.

Diyabetimben.com olarak bu tarz konuların her zaman karşısında duran bir blog olmamız sebebiyle özellikle belirtmek istedim.

Sevgili Diyabetliler ve aileleri,

Biraz önce bir diyabetli çocuğun insülin tedavisine ek olarak “reishi mantarı” aldığı ve kan şekerindeki düzelmeleri buna bağladığını öğrendim. Annesi ile de konuşunca bunu öneren bir hekimden bahsetti ve bu hekimin insülinin zararlı olabileceğini söylediğini anlattı. Daha önce de defalarca söylediğimiz gibi sizin hekiminiz olan bizler diyabet tedavisindeki yenilikleri çok yakından izliyoruz ve eğer yeni bir tedavi varsa bunu hemen sizlerle paylaşıyoruz. Dünyada her yıl 65.000 çocukta Tip 1 diyabet görülüyor. Eğer sözü edilen mantar gibi şeylerin bir yararı olsa, bunu en önce bilimde ileri olan ülkeler kullanır. Bu tür mucize yarattığını, hücre yenilenmesi yaparak diyabeti iyileştirdiğini söyleyenlere kesin olarak inanmayın. Bunların sizlerin zaman zaman hissettiğini çaresizliğinizi sömüren ve bunu paraya dönüştüren insanlar. Tıpta böylesi kişilere “şarlatan” denir. Lütfen şarlatanlara kanıp tedavinizi aksatmayın ve paranızı nafile tedavilere harcamayın.

Prof.Dr.Şükrü Hatun

1 Yorum

  1. İnsanların çaresiz oluşunu anlıyorum 15 yıldır uğraşıyorum ben de ama sanki yarın ölcekmiş gibi davranilmasını anlamıyorum. Zor da olsa tedavimiz var. Allahım tedavisi olmayan hastalık sahibi insanlara yardım etsin. Tamam bi çaresi var ama insanlardan saklanıyor diyenleriniz var belki ama inanin yakında o çareyi bulanlarda bu hastalıkla tanışacak çünkü veba gibi yayılıyor ne yazık ki tip 1. Lütfen çaresi olan bi hastalığımız var aptal saptal şeylerle sağlığınızı riske atmayın. Tedavi ile kimine göre ^zorla yaşamak^ta olsa yaşıyoruz ve bu bilimsel anlamı olmayan şeylerle vücudunuzu çıkmaza sokmayın. Eğer böyle bitkisel tedaviler uygulamak istiyorsaniz da sürekli ölçün şekerinizi ve insülinlerinizi ona göre ayarlayın. Ama unutmayın karaciğer böbrek ve kalp bu alternatif tedavilere ne cevap verir bilmeyerek yolda yürüyor olacaksınız. Ve allah korusun hiç anlamadan onları kaybetme riskiniz var. Ben işin kötü tarafından baktım. Hayalperest değilim malum. Ben garantici bir insanım önümü görmeden adım atmayı sevmem. Evet yaşam benim kendim için çok değerli değil ama bir kızım var ve ben ona lazımım. Böyle şeylerle vakit kaybetme lüksüm yok. Nacizane kendimce yazmak istedim. Çünkü insanları böyle sevindirip ayağını yerden kesip sonrada ta tepeden aşağı bırakılmasına sinir oluyorum. Hayata küstürüyorsunuz insanları. Madem buldun tedavisini git anlaş bi firma ile yapılsın araştırmalar kurtar insanları. Korkma seni de ihya ederler. Ama insanların umutlarını sömürmeyın ya.
    Sevgiler..

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: