Prof Dr Erdal Karaöz İle Tip-1 Diyabette Kök Hücre Çözümünü Konuştuk

DiyabetTVProf Dr Erdal Karaöz İle Tip-1 Diyabette Kök Hücre Çözümünü Konuştuk

Prof Dr Erdal Karaöz İle Tip-1 Diyabette Kök Hücre Çözümünü Konuştuk

Prof Dr Erdal Karaöz ve çalışmaları ile ilgili sizlerle ara ara bilgiler paylaşmıştık. Türkiye’de ve yurt dışında kök hücre alanında oldukça iyi bilinen bir bilim adamı. Lütfen Google’a Erdal Bey’in ismini yazın ve kendisiyle ilgili bilgileri bilmiyorsanız mutlaka edinin.

Bugün ise sizinle Erdal Bey ile 2015 yılı başında yaptığımız sohbetin videosunu tekrar paylaşıyoruz 🙂 Çünkü tip-1 diyabette kök hücre ve olası diğer çözümlerin neden bu kadar da kolay olmadığını tekrar anlatmak gerekiyor.

Bu arada Erdal Bey ile tanışmak inanın oldukça önemliydi. Çünkü Türkiye’de kök hücre ve tip-1 diyabet spesifiğinde çalışan Kocaeli’ndeki Kök Hücre ve Gen Tedavileri Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin başındaki kişiydi. Ve tip-1 diyabetli Hazal’ın babası. Kök hücre ve tip-1 diyabetli babası ikilisi bilim adamı kimliğinden ziyade benim için daha önemliydi.

Erdal Bey şu anda Liv Hospital’da. Rejenatif Tıp ve Kök Hücre Merkezi’nin başında. Liv Hospital özellikle ‘diyabet’ alanına önemli yatırımlar yapmakta. Bu hastaneyi ve dolayısıyla en önemli kaynağı olan, işinde en uzman doktorları sıkı takip edin derim.

Evet. Lafı fazla uzatmıyorum. Çok soru sormadım. Sadece Erdal Bey’i dinledim. Umarım hepimiz için güzel çalışmalara imza atılır. Erdal Bey’e bugünkü buluşma ve aktardığı konuları bütün açıklığı ile anlattığı için tekrar çoook teşekkür ederim.

16 YORUMLAR

 1. üşenmeden 41 dakıka seyrettım bırazda olsa umudum arttı umarım sponsor ve destek bulurlar araştırmayı götürebildikleri kadar ileri götürürler

 2. beş yılda faz 1 faz 2 diyor. neden bu kadar yavaş acaba bunu merak etmeden edemiyorum.. biz tip 1 diyabet hastalarının bu hastalıktan umut beklemekten ziyade artık kabullenmemiz gerek bence 😀 belki 15 20 sene sonra cıkar bizde tedavi oluruz düşüncesindeyim suan. çok kolay sandığımız şeyler ne kadar zormuş, burda anlatılanlar cok kompleks. herşey mükemmel olursa 2 senede ordan 5 senede ordanda 10 senede diyabette yeni olan hastalar icin bir yöntemden bahsediliyor. yani bizim umut oranı %20lerden 1 lere 2 lere düşüyor 😀 en azından daha iyi oldu bu şekilde kabullenmek daha iyi bu kompleks hastalığı. Umarım işleri hep rast gider ve cabucak bulurlar 🙂

 3. çok teşekkürler esra hanım bu tür görüşmeler bize çok faydalı oluyor.ben bir LADA diyabetliyim bu konuda bütün tıbbi ve hukuksal işlemlerimiz tip1 gibi değerlendiriliyor fakat aslında bizi tip1 den ayıran belki daha kolay tedavi olamamız sağlayan özellik bizim adacık hücrelerine saldırı olmaması genelde seyrettiğim bütün videolarda nakledilen hücrelere saldırı olması bende antikor olmadığına göre bu tedavi lada diyabetlilerde uygulanabilrimidir acaba sizin erdal bey ile görüşüp bilgi alma imkanınız olabilir mi bizde buna göre erdal bey ile iletişime geçmek isteriz şimdiden çok teşekkür ederim…

  • Merhaba Volkan Bey,

   Yazı yazarken bir süre yok diye biliyorum. Kullanıcı adı ve şifreniz ile girdiğinizde siz sistemi kapatana kadar online kalabiliyorsunuz. Anlık bir aksilik olmuş olabilir.

   Bahsettiğiniz konuyla ilgili de Erdal Bey’e sormadan yanlış bir cevap vermek istemem ama siz de isterseni Liv Hospital’ın web sitesinden Erdal Bey’in iletişim bilgilerine ulaşarak mail gönderebilirsiniz.

   sevgiler,

  • merhaba volkan bey, ben de 7 ay once tani aldim. 32 yasindayim, c peptitim 0,90dan 0,70e düştü. doktorum tip 1,5 oldugumu soyluyor. antikor testleri negatif cikti benim de. kok hucre tedavisi benim de cok kafami kurcaliyor, ben de sizin gibi bu konuda avantajli olabilecegimizi dusunuyorum. doktorum da mümkün olabilecegini söylüyor. siz bu konuda bir yol izlediniz mi merak ettim?

 4. birde yazı yazarken belli zaman konulmuş uzun yazılarda cevapla dedğinizde inigilizce süreniz doldu yazıyor bilginize 3 kere tekrar yazmak zorunda kaldım..

 5. Emeklerinize sağlık esra hanim gerçekten onumuzu görmemizi sagladiniz. Bize yararı olmayacaksa bile bu hastalığa çare bulunsun. En çok uzuldugum nokta ise bu kişilerin devlet tarafından desteklenmemesi..

  • Artık o saçlardan eser kalmadı Engin Bey 🙂 Ama iltifat için ayrıca teşekkürler 🙂

   Geçmiş bir yazıydı ama halen kıymetli bir video kaydıdır bu paylaşım 🙂

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: