Pompa Setini Kola Taktım

İnsülin PompasıPompa Setini Kola Taktım

imageBirkaç gündür Ankara’dan öncelikle Enes ve sonrasında Tülay Hanım bana pompa setini kola takabileceğimi söylemişti. Ben de ha bugün ha yarın takarım diyordum ama saçma sapan bir şekilde endişe ediyordum. Enes’e dediğim gibi; ‘galiba ben korkağım :)’

Ki setin insülin yapabildiğimiz her yere takılabileceğini biliyorum ama bugüne kadar sadece bir sefer baldırımı, ama genellikle göbek, popo ve belin her iki tarafının yağlı kısımlarını kullanıyordum.

Ama bugün itibarı ile sol kolumda şimdi pompa seti 🙂

İnsülin kalemleri kullandığım dönemlerde aktif olarak kullandığım kollar uzun zamandan sonra insülinin yüzünü gördüler 🙂 İnsüline hasret kolum insülini görünce hafiften bir yadırgasa da alışacak.

Önemli olan gece yatarken. Ben genelde yüzüstü ve kollarımı yastığın altına koyarak uyurum. Gece rahat geçer umarım.

Buradan öncelikle pompa kullanıcılarını sonra da kalem kullananlara sesleniyorum; ‘insülin yaptığınız ya da pompa setleri taktığınız bölgeleri ara ara değiştirin’ .

Bu arada Enes’e ve Tülay Hanım’a teşekkürler 🙂

7 YORUMLAR

  1. ben sadece bi öneride bulundum ama korkmana gerek yok abla 🙂 kolda kasa denk gelmediği sürece hiçbir sıkıntı yapmıyor test edildi onaylandı 🙂

  2. canım çok sevindim şeytanın bacağını kırdınız.h,çbişey olmaz ama kapıya filan çarpınca acıyor biraz dikkat edersen çarpmamaya başka bir sorun olucağını sanmıyorum .:)

  3. Seti koluma takmaya umarım ben de bir gün cesaret edebilirim. Hep aynı bölgeleri kullanmak istemiyorum ama yok damara gelir, yok kasa gelir korkusuyla yine aynı yerlere takıyorum. Her set değişimi benim için sıkıntı 🙁

  4. rotasyon açısından olumlu olabilir. genel olarak karon bölgesi sırt ya da kalça iyidir. ben spor yaptığımdan ve yağsızlığımdan dolayı ağırlıklı olarak kalçama yapıyorum. kol benim için baya sıkıntılı olurdu. bacak zaten tavsiye edilmiyor.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: