Pizza Karbonhidrat Oranı

KH SayımıPizza Karbonhidrat Oranı

Pizza karbonhidrat oranı nedir?

Biz eşimle ara sıra Dominos Pizza’dan pizza söyleriz eve. Yemek yapacak gücüm kalmadı mı artık milli yemek yerine geçer pizza 🙂 . Bu arada söylemesi ayıp çalışan tip-1 diyabetli olmama rağmen evimizde yemek pişirmediğim gün sayısı çok azdır 🙂 .

Şimdiye kadar yayınlanan pizza karbonhidrat oranları Pizza Hut’a ait. Bugün Dominos Pizza’yı arayıp hamur ağırlıklarını öğrendim. Ona göre de karbonhidrat miktarlarını hesapladım.

Pizza Hut ve Dominos’a mail gönderdim. Bakalım pizzaların karbonhidrat oranları gelecek mi?

 

15 cm çaplı, kalın hamurlu Peperoni Pizza = 67,5 gr karbonhidrat = 4,5 dilim ekmek

30 cm çaplı, ince hamurlu Peperoni Pizza = 8 dilim pizzadır. = 180 gr karbonihdrat = 12 dilim ekmek

                                                    = 1 dilim yersek = 22,5 gr karbonihdrat = 1,5 dilim ekmek

35 cm çaplı, kalın hamurlu Supreme Pizza = 8 dilim pizzadır. = 360 gr karbonhidrat = 24 dilim ekmek

                                                    = 1 dilim yersek = 45 gr karbonhidrat = 2,5 dilim ekmek

35 cm çaplı, ince hamurlu Supreme Pizza = 8 dilim pizzadır. = 210 gr karbonhidrat = 16 dilim ekmek

                                                      = 1 dilim yersek = 30 gr karbonhidrat = 2 dilim ekmek

Dominos İncecik Hamur Küçük Boy Pizza = 97,5 gr hamurdan oluşuyor. = Sadece hamur miktarına göre 58,5 gr karbonhidrat içerir = 4 dilim ekmektir.

Dominos İncecik Hamur Orta Boy Pizza = 195 gr hamurdan oluşuyor. = Sadece hamur miktarına göre 117 gr karbonhidrat içerir = 8 dilim ekmektir.

Dominos İncecik Hamur Büyük Boy Pizza = 340 gr hamurdan oluşuyor. = Sadece hamur miktarına göre 204 gr karbonhidrat içerir = 13,5 dilim ekmektir.

Dominos Kalın Hamur Küçük Boy Pizza = 195 gr hamurdan oluşuyor. = Sadece hamur miktarına göre 117 gr karbonhidrat içerir = 8 dilim ekmektir.

Dominos Kalın Hamur Orta Boy Pizza = 340 gr hamurdan oluşuyor. = Sadece hamur miktarına göre 204 gr karbonhidrat içerir = 13,5 dilim ekmektir.

Dominos Kalın Hamur Büyük Boy Pizza = 550 gr hamurdan oluşuyor. = Sadece hamur miktarına göre 330 gr karbonhidrat içerir = 22 dilim ekmektir.

 

 

 

 

10 YORUMLAR

 1. aa buna kimse yorum yapmamış, ee peki ablacım sadece hamur ağırlığına göre yetiyorsa ben ona göre siparişlerimi ayarlıyayım 😀

  • Taha cım,

   Pizza Hut’ı pek sevmem ama tam tahıllı güzel pizza hamurları var. Yeni çıkardılar sayılır. Buradan dene 🙂 .

   İlk yorumu da ne güzel sen yaptın bu yazıya 🙂 .

   sevgiler

   • Sevgiler, Saygılar, Hürmetler Benden Ablacım, Ya işte Ben O dilimin Büyüklüğünü Merak Ediyorum. O Pizzacı Abiler Bi kesiyor Bi Kesiyor, Kimi Bi Pizzayı 8-10 Dilime Ayırıyo, Kimi de 5-6 Dilime ne biliyim abbla kafam karıştı işte 😀

 2. Diyetime harfi harfine uymaya calisiyorum fakat bazen bu beni strese sokuyor bu yuzden aksama pizza soyledik. Biraz korkumu yenmek biraz da canim cektigi icin pizza yiyecegim. Oncesinde koca bir kase salata tuketecegim bakalim kan degerlerim nasil olacak.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: