Anasayfa Haberler&Gelişmeler Özümüzle Üretiyoruz Projesi

Özümüzle Üretiyoruz Projesi

12 4.784 görüntüleme

fev3Fiziksel Engelliler Vakfı, iş arayan engelli bireylere Özümüzle Üretiyoruz Projesi ile istihdam fırsatı sunuyor.

Engelli bireyleri kendi kendine yeten bağımsız bireyler haline getirmeyi hedefleyen proje ile engelli bireyler için engel, eğitim, iş tecrübesi ve diğer vasıflarına uygun iş görüşmeleri organize ediliyor.

İstanbul’da hayata geçirilen projeye İŞKUR’a kayıtlı, %40 ve üzerinde engelli raporu olan tüm bireyler başvurabiliyor.

Özümüzle Üretiyoruz Projesinde değerlendirilmek isteyen engelli bireylerin, ilk aşamada Fiziksel Engelliler Vakfında gerçekleşen yüz yüze mülakata katılmaları gerekiyor. Mülakatlar ile engelli bireyin engel, eğitim, iş tecrübesi ve yetenek ölçümleri gözlemlenerek vasıfları net olarak belirleniyor.

İşverenlerden alınan işgücü talebi doğrultusunda ön mülakat yapılan adaylar içerisinden uygun adaylar tespit ediliyor. Adaylara görüşme yaptırılacak kurum, açık pozisyon, sunulan imkanlarla ilgili detaylı bilgiler verilerek iş görüşmesine davet ediliyor ve işverenle buluşmaları sağlanıyor.

Fiziksel Engelliler Vakfı tarafından ilk olarak 2005 yılında İŞKUR ortaklığında hayata geçirilen Özümüzle Üretiyoruz Projesi, gösterdiği başarı nedeniyle her yıl uzatılmış, proje ile 2005 yılından bugüne kadar işe kabulü sağlanan engelli birey sayısı 3201’e ulaşmıştır.

Projede değerlendirilmek isteyenler Fiziksel Engelliler Vakfı ile 0212 343 77 77 numaralı telefondan iletişime geçebilirler.

 • merhaba esra hanım bende %40 öncelikli olanlardanım emeklilik sürem nisan 2014 ayı ile doluyor fakat bundan sonrası için çalışmak gerekiyor malesef FEV bu konuda yardımcı olabilirmi emekli öncelikli çalıştırma hakkında bilginiz varmı ne dersiniz

  • Mehmet Bey Merhaba,

   Konuyla ilgili FEV ile görüşmenizde fayda var. Emeklilik sonrası ya da öncesi hiç farketmez. İstihdam yaratılır düşüncesindeyim.

   sevgiler

  • Ufkun Bey,

   Yazıyı okumadınız galiba.

   Lütfen yazıda belirtilen telefon numarasını arayarak FEV ile iletişime geçin.

   sevgiler

 • merhaba esra hanım bende tip1 diyabetliyim iş arıyorum ama bulamıyorum benim%40 raporum yok ama çalışmak istiyorum bu konuda FEV bana yardım edebilir mi? acaba

  • Emine Hanım Merhaba,

   Yazıda da belirtildiği gibi % 40 ‘öncelikli raporunuz’ olması lazım.

   sevgiler

 • Esra hanım merhaba
  Bilmeyişimi bağışlayın ancak %40 öncelikli raporu nedir? Biz 1 aydır tip 1 diyabeti tanıyoruz ona alışmya ve öğrenmeye çalışıyoruz.
  Sevgiler

  • Hacer Hanım Merhaba,

   Yazıda koyu harflerle yazdığım bir yorum var. Cümleyi sizinle olduğu gibi paylaşıyorum.

   Sizlerin de bildiği üzere biz bloğumuzda ‘engel’ ya da ‘özürlü’ kelimelerini kullanmıyoruz. Kayseri’den İlker Bey’in de önerisi ile ‘öncelikli’ diyoruz.

   Yani öncelikli raporu = engelli raporu = özürlü raporu

   sevgiler

 • Teşekkürler esra hanım benim anlamadığım her tip 1 diyabetlinin bu özür raporuna sahip olup olmadığı. Tip 1 diyabetin insan hayatında bir engel veya özür yaratacağı fikri beni çok endişelendirdi açıkçası. 2,5 yaşındaki kızım için yaşadığım korkulara bir yenisi daha eklendi şimdi.
  Sevgiler

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.