My-Vivi Cap1 (İnsülin Koruma Aparatı) Artık Türkiye’de

Haberler&GelişmelerMy-Vivi Cap1 (İnsülin Koruma Aparatı) Artık Türkiye'de

My-Vivi Cap1 (İnsülin Koruma Aparatı) Artık Türkiye’de

Bu hafta sizlere güzel haberler vermeye çalışacağız. Bu haberlerin ilki My-Vivi CAP1 hakkında oluyor 🙂

Sizlerle daha önce Diyabet İçin İleri Teknoloji ve Tedaviler – 2017 Paris başlıklı yazımızda da bahsetmiştik. Ardından da bu paylaşımı gören bir girişimci ürünü Türkiye’ye getirme kararı aldı. İsrail’de olan ana firma ile görüştü. Ve Türkiye ana distribütörlük anlaşmasını imzaladılar. Sonra da ben İnsülin Koruma Aparatı VIVI CAP1 başlıklı yazımızdan ürün hakkında detayları sizlere aktarmıştım.

VIVI CAP1 ™, TempraMed Inc. tarafından üretilmekte ve dağıtılmakta. Aynı zamanda Vivi CAP1 FDA onaylı. Bu da ürünün güvenilirliği konusunda akıllardaki soru işaretlerini gideriyor.

viv cap1 esraBugüne kadar insülin taşıma çantaları, cüzdanları kullanan biri olarak Vivi CAP1’nın oldukça şık, pratik ve korumalı olduğunu özellikle belirtmek isterim. Aynı zamanda çantada, cepte vs yer kaplamayan bir aparat. İnsülin kalemini sağlam taşıyor muyum, taşımıyor muyum gibi soru işaretleri de aklınızda kalmıyor.

Ben her ne kadar insülin pompası kullansam da pompadaki olası arızalar için yanımda hem uzun etkili insülin Lantus hem de Humalog taşıyorum. Yandaki fotoğraftan da görebilirsiniz. Her iki insülini de Vivi CAP1’a takıp çantama atıyorum. 1-2 aydır çantamda öylece duruyorlar. Ve insülinler sapasağlam 🙂

Her insülin kalemi için farklı modelleri var. http://www.my-vivi.com.tr/urunlerimiz/ linkinden ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda My-vivi’nin Türkiye resmi sitesi http://www.my-vivi.com.tr . Bu linkten de ürün ve modelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla şu an için resmi satışı yapılamıyor. Firma Tıbbi Cihazlar Daire Başkanlığı ile görüşerek ürünün Türkiye’de resmi satışının yapılması için çabalıyor. Birkaç hafta içinde onay süreci de umarım biter.

Bununla birlikte ürünün fiyatı da tam olarak netlik kazanmasa da çok yüksek bir rakam olmayacağını da not düşmekte fayda var.

Şu an için ödeme alınmadan ön sipariş formu ile siparişler alınıyor. Gerekli onaylar alındıktan sonra ön sipariş verenlerle iletişime geçilecek. Ürün maliyeti vb detaylar paylaşılıyor olacak.

Her detayı paylaşmaya çalışıyorum 🙂 Sosyal medya hesaplarını da paylaşmadan bitirmeyelim 🙂 My-Vivi Türkiye tarafından tüm duyurular sosyal medya hesapları ve web sitesi üzerinden yapılıyor olacak.

Facebook: Myvivitr Facebook Hesabı

Instagram: Myvivitr Instagram Hesabı

Şimdilik bu kadar. Biz de gelişme oldukça sizleri mutlaka bilgilendiriyor olacağız.

10 YORUMLAR

 1. acarsoysinan Lantus’u ne yapacağız 😊

  diyabetimben @acarsoysinan Her tip insülin için vivi cap1 var. http://www.my-vivi.com.tr yi bi inceleyin.

  acarsoysinan Eksik ifade etmişim, double kullanım alternatifli aramıştım.Teşekkür ederim.

  diyabetimben @acarsoysinan Üretici firma her biri için ayrı ayrı tasarım yapmış. Kombine ürün oluşturmak olasılıklara bağlı olduğu için yapılmamıştır diye düşünüyorum. Humalog+Lantus, Apidra+Levemir, Humalog+Levemir vs. Her birinin iç dizaynı da farklı. Ama ana firma Tempramed yaparsa neden olmasın 😊😂

  • Ali Bey Merhaba,

   wwww.my-vivi.com.tr sitesinde tüm ürünler hakkında bilgi var. Novorapid’e uyumlu Myvivi de var.

   Tek Myvivi bildiğim kadarıyla 269 TL. İki adet alırsanız 499 TL galiba.

   sevgiler

   • Esra hanım 1-2 ay çantamda kalıyor demişsiniz. İnsülin kullanılmaya başlandıktan sonra 1 aydan sonra kullanılmaması gerekiyor diye biliyırım.. sıkıntı olmuyor mu ?

    • Merhaba,

     İnsülini dolaptan çıkarında dolaba tekrar koymayın, açılan insülini 1 ayın sonunda çöpe atın gibi konulara ben halen anlam veremiyorum. Neyse. Bu konu apayrı bir konu.

     Ama My-vivi ile amaç varolan insülini My-vivi’nin kendi teknoloji ile kalemi kullanın ya da kullanmayın, her zaman sağlıklı korumak. 1 insülin kalemi 1 ayda bitmiyorsa insülin kalemi elbette atılmalı. Çünkü her enjeksiyonda kısmi olarak cilt altı sıvımı kalemin içine giriyor. Ve bir süre sonra kalemde insülin ve cilt altı sıvısı oluşuyor. Bu sebeple de kullanılan kalemler 1 ayda bitmiyorsa atılması öneriliyor.

     sevgiler,

  • Gülizar Hanım Merhaba,

   Galiba firmanın artık Türkiye’de olmadığının ve satışının yapılmadığınız farkına varamamışsınız. 2017 yılında yapılıyordu ve ben de deneyimlerimi paylaşmıştım. 5 yıl önceki bir içeriğe de yorum yaptığınızı bilmenizi isterim

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: