Anasayfa Sor Bakalım Mihriban’ın Annesi Meryem Hanım Soruyor

Mihriban’ın Annesi Meryem Hanım Soruyor

4 4.124 görüntüleme

Ben Mihriban’ın annesi Meryem.

Size ve insülin pompası taktıranlara bir sorum olacak. Önceden pek sıcak bakmıyordum pompa taktırmaya. Ama şimdi fikrim biraz değişti. Çünkü Mihriban az ve sık yemek yiyen bir çocuk. O yüzden yemekten bir saat sonra karnım acıktı diyor. Yemek saatinde zorlasam da yemiyor. Bir de küçük kardeşi var 4 yaşında. O Mihriban’ın yanında sürekli bişeyler yiyor. Ablasının durumunu anlamıyor. Yediklerini Mihriban’ın da canı çekiyor.

Size ve tüm pompa taktıranlara, özellikle küçük çocuklarına taktıranlara şunu sormak istiyorum;

Pompa çocuğun hareketlerini kısıtlar mı? Karateye veya diğer sporları yapmasına engel olur mu?

Çocuk 8 yaşında ve zayıf bir çocuk.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Meryem

 

 • Merhaba,
  2 aylık pompa kullanıcısıyım.Benimde şekerim bir türlü düzene girmiyordu.Bende ilk başta çok tedirgindim pompayla yaşayabilir miyim diye?Ama inanın şu anda üstümde pompa olduğunun farkında bile değilim. 4 lü insülinden çok çok iyi.Kendini günde 4 kez delmemek bile benim psikolojimi çok yükseltti.

  Benim 28 aylık bir kızım var.Ondan da çok tedirgin olmuştum.Asılır mı çeker mi diye?O bile alıştı.Düşünün yani sürekli kızımla ilgileniyorum onu indir kaldır kucakla oyun oyna…. Hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

  Ama size en tatmin edici bilgiyi çocukları pompa kullanan anne ve babalar verecektir.

 • Spor yapmayı engellemediği gibi, antrenman zamanları için ikinci bir bazal düzeni yapabilme, ya da geçici bazal ile hipoglisemilere ek karbonhidrat almadan önlem alma şansı verir.

 • herkese teşekkür ederim. Esra Hanım pompayı taktırırsam zaten medtronic düşünüyorum. yakın zamanda firma ile irtibata geçeceğim. görüşmek üzere…

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.