Medtronic’in Minimed G1 Veya G2 Link Sensörü Nasıl Takılır?

CGMsMedtronic'in Minimed G1 Veya G2 Link Sensörü Nasıl Takılır?

Medtronic’in bugüne kadar Minimed G1 ve Minimed G2 Link sensörlerini kullanmış biri olarak videosunu hiç çekememiştim. Bu konuda da sorular geliyordu ama yabancı videoları paylaşıyordum.

Sonunda Minimed G1 ve Minimed G2 Link sensörlerinin nasıl takıldığını anlatan bir videomuz olmuş oldu 🙂 Galiba Türkiye’de ilk kez bu video olmuş oldu. Yani ilk Türkçe videolar 🙂

Önemli bilgi: Medtronic’in sensörleri CGMs’dir. Yani sürekli glikoz ölçüm sistemlerindendir. Sensör ölçüm sonuçlarını görmek için ya sensörlü insülin pompanızın olması lazım. Sensörlü pompanız yoksa minik bir sensörlü pompa veriliyor Medtronic tarafından. Ya da sonuçları görmeyim bana sadece rapor versin diyorsanız pinpon topunun yarı büyüklüğünde sensör takılır size.

Medtronic’in sensörleri 6 günde 1 değişir. Her sensör 90 TL.

Minimed G1 veya Minimed G2 Link sensörleri arasında teknolojik olarak fark var. Aralarındaki farkı iPhone 5 ve 5S gibi düşünebilirsiniz. Her ikisinin de takılma şekli aynı 🙂 İlk kez uygulama yaptığım için acemiliğimi görmezden gelirsiniz diye düşünüyorum 🙂

Minimed G1 Veya G2 Link Sensörü Nasıl Takılır? anlatmak için üç video olarak çektik. Her bir basamakta farklı şeyler anlatıyoruz. Umarım herkes için güzel bir rehber olur 🙂

Diğer tüm CGMs ve FGM’ler hakkında http://www.diyabetimben.com/category/cgms/ linkinden bilgi alabilirsiniz.

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

4 YORUMLAR

 1. Sevgili kızım bu çalışmalarını takdirle karşılıyorum.Tüm tip 1 diyabetliler adına teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarının bizlere nasıl ışık tuttuğunu herkes çok iyi biliyor.Bilmek istemiyenleri hiç saymıyorum. Allah sana ve eşine sağlık ve mutluluk versin.Sağlıkla kalın.

  • Bekir Amca Merhaba,

   Güzel cümleleriniz için tekrar tekrar teşekkürler 🙂 Karşılık beklemeden bir şeyler yapmak mutluluk veriyor 🙂

   Bizden de selamlar, sevgiler,

   esra

 2. Merhabalar,

  G1 ve G2 arasında teknolojik bir fark var mıdır ? G2 bildiğim kadarıyla 640G de kullanılıyor? G1 15 dk. ortalama aldığını duymuştum G2 de öyle midir acaba..
  Sizleri yakından takip ediyoruz emeğinizin hakkı ödenmez..
  Çok teşekkürler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: