Lilly, Faz III Çalışmaları Devam Eden Intranazal Glukagon’u Locemia Solutions’dan Devraldı

Haberler&GelişmelerLilly, Faz III Çalışmaları Devam Eden Intranazal Glukagon'u Locemia Solutions'dan Devraldı

13 Temmuz 2015 tarihinde Hipoglisemi Anları İçin: Nasal Glukagon başlıklı yazımızda Locemia Solutions şirketinden sprey glukagonundan bahsetmiştik.

Nasal yani burundan alınabilecek sprey glukagon çalışmaları 48 gönüllü çocuk üzerinden denenmişti. Çocukların yaşları 4-17 arasında. Ve bireyler kendi başlarına hipoglisemilerini tedavi ederkenki yöntemden daha başarılı sonuçlara ulaşılmışdı.

Enjeksiyon ile alınan glukagon hem aile hem de birey için korkutucu ya da zor gelse de nasal glukagon bu sorunu da kaldırıyor. Ya da kiloya göre doğru miktarda glukagon enjekte edip edilmediği endişesi oluşurken, nasal glukagonda bu endişe de ortadan kalkabiliyor.

Gelişmeler oldukça da sizleri bilgilendirmeye devam edeceğimizi söylemiştim. Güzel bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Zira Lilly ile projenin daha hızlı ilerleyeceğine inanmaktayım.

Lilly bildiğiniz gibi insülinleri konusunda oldukça bilinen global bir şirket. Faz 3 çalışmaları devam eden nasal glukagon çalışmasını Lilly İlaç devraldı. Ve bu duyuru 9 Ekim 2015’te yapıldı.

Umarım hayatımıza çözüm getirebilecek bu tarz ürünler kısa sürede ulaşabileceğimiz bir noktada olur.

 

 

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: