İstanbul’da Haftanın Son Sabahında Yürüyüş

DiyabetTVİstanbul'da Haftanın Son Sabahında Yürüyüş

2 YORUMLAR

  • Selda Hanım Merhaba,

   Ben doktor değilim. Dolayısıyla sizinle irtibat kursak bile tip-1 diyabetle ilgili şöyle ya da böyle yapın da diyemem. Ancak fikir verebilirim ama doktorunuza danışmadan lütfen bir karar almayın.

   Tokluk kan şekeri yemekten önce ölçülen kan şekerinden düşük ise ya yediğimiz yemek ile ilgili ya da yaptığımız insülin dozu ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Ya yemek yağlı ve proteinlidir. Böylece tokluk kan şekeri düşük çıkarken yemekten sonraki 3.-4. saat kan şekerleri yüksek çıkar ya da yapılan insülin dozu fazladır ve bu sebeple kan şekeri düşük çıkıyor olabilir. Dolayısıyla sizin referans almanın gereken nokta yemekten önce ve sonra ölçülen kan şekerleridir.

   140 mg/dL kan şekeri ise çok yüksek bir değer. Tokluk için de gayet normal bir değer.

   Ama yemekten ortalama 2 saat sonra kan şekeri 180 mg/dL’nin üzerinde çıkıyorsa bu durumda da yapılan insülin yenilen yemek ile eşleşmiyordur. Yani insülin yetersiz geliyordur. Bu durumda da insülin ve yemek eşleşmesinin tekrar düzenlenmesi gerekir.

   Umarım yol gösterici olmuştur yazdıklarım ama lütfen doktorunuza danışmadan ilerlemeyin.

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: