iOS 8 Healthbook Uygulamasının Ayrıntıları Ortaya Çıkmaya Başladı

Haberler&GelişmeleriOS 8 Healthbook Uygulamasının Ayrıntıları Ortaya Çıkmaya Başladı

Ocak ayında, güvenilir bir blogger olan Mark Gurman önce yeni bir Healthbook uygulamasının detaylarını paylaşıp daha sonra 2014 yılı sonuna doğru iOS 8’de uygulamanın yer alacağını söylemişti.

Healthbook-Main-screen-001

O zamandan beri, biz sadece Healthbook uygulaması simgesinin tasarımını görmüştük ve şimdi Mark Gurman yazılım hakkında ayrıntıları detaylı olarak paylaştı. Çeşitli kaynaklardan gelen haberlere göre Healthbook sağlık ve fitness izleme uygulaması olarak Apple’ın atılımı olacak.

M7 hareket işlemcisinin, Apple’ın rivayetlerdeki kendi giyilebilir cihazlarının yanı sıra üçüncü parti uygulamalar ve aksesuarlarıda destekleyeceği düşünülmektedir. IOS Passbook uygulaması anımsatan Healthbook uygulaması tüm eşlik eden sağlık ve fitness ile ilgili verilerin depolandığı ve izlendiği tek bir bir yer olmalıdır.

Gurman’ın iddaasına göre birçok yazılım kaynağı başlangıç geliştirmesi üzerinde doğrudan çalışan Healthbook görüntüleri ile gösterilmiştir. Bu yazı boyunca görünen görüntüler “Tam canlandırmaların” orijinal görüntüleridir.

Healthbook’un çeşitli sağlık ve fitness veri noktalarını izleme yeteneğine sahip olduğu söyleniyor, fitness ile ilgili verilere örnek verecek olursam; aktivite, ağırlık ve beslenme, kalp hızı ve kan basıncı, kan analizleri, oksijen doygunluğu ve kan şekeri seviyeleri, uyku düzeni, hidrasyon ve solunum oranlarıdır.

İşte olmasi beklenen özellikler:

  1. Kalp hızı ve kan basıncı
  2. Vücudun su oranı ve solunum hızı ölçümü
  3. Uyku düzeninin izlenmesi
  4. Kan Tahlili, oksijen doygunluğu ve kan şekeri ölçümü

Healthbook-Fitness

Healthbook-Emergency-Card-001

Mockup of sleep tracking in iOS 8′s Healthbook.

 

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: