İnsülinle Yaşamak ” #livingwithinsulin “

T1D Hakkında Her Şeyİnsülinle Yaşamak " #livingwithinsulin "

İnsülinle Yaşamak ” #livingwithinsulin ”

Türkiye’de son yıllarda tip-1 diyabetin daha da bilinir bir hale geldiğinin farkında mısınız?

Artık birçok basın kanalında diyabetin tip-1 ve tip-2 diyabet gibi ayrı iki tipi olduğuna da vurgu yapılıyor. Özellikle sosyal medyanın hayatımızda olması bu farkındalığı oluşturmada önemli bir etki yarattığı tartışılmaz.

Bu farkındalık devam ederken de insülin kullanımının, kan şekeri ölçmenin önemi ve bunlarla yaşamanın olumsuz bir etkisi olmadığını anlatabilmek, hissettirmek ve kendimize de bunu inandırabilmek adına sosyal projeler de hayatımızın içerisinde. Bunlardan biri de #livingwithinsulin 

Yaz ayından bu yana devam eden bu sosyal farkındalık projesine de biz de destek vermek istedik.

Unutmayın; insülin bizi hayatta tutan en önemli hormon. Kan şekeri ölçümü ise en önemli rehberimiz. Ve her birimiz, diğerlerinden daha önemliyiz. Kendinizi gizlemeyin ve zorunlu yol arkadaşınız tip-1 diyabetinizle arkadaş olmaya çalışın 🙂 🙂 🙂

İnsülinle Yaşamak = Living With Insulin

Siz de dışarıda insülin yaparken veya şekerinizi ölçerken dikkat çekici, rahatsız edici bakışlara maruz kalmışsınızdır. Bu algıyı kırmak ve insülinin saklanarak yapılacak bir şey olmadığını, aynı şekilde şeker ölçümünün de saklanacak bir şey olmadığını göstermek ve diyabetli olmayanları da bilinçlendirmek adına başlatılan bu kampanyaya tüm arkadaşlarımızın desteklerini bekliyoruz.

Daha çok Instagram üzerinden yürüyen kampanyaya tüm sosyal medya araçlarından #livingwithinsulin etiketlerini kullanarak destek verebilir, fotoğraf paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.

DİYAÇEV (Arkadaşım Diyabet) olarak başlattılan bu kampanyaya Diyabetiz ekibi de Instagram üzerinden paylaşılan fotoları RT yaparak destek vermektedir.

livingwithinsulin1 livingwithinsulin3 livingwithinsulin5

livingwithinsulin7 livingwithinsulin9  livingwithinsulin10 livingwithinsulin4 livingwithinsulin6 livingwithinsulin8 livingwithinsulin2

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: