Anasayfa İnsülin Pompası Esra İnsülin Pompasında Yatay Set Değişiminde Bölüm-1

Esra İnsülin Pompasında Yatay Set Değişiminde Bölüm-1

8 7.461 görüntüleme

Not: İnsülin pompasında yatay set videosunu tam 3 yıl önce paylaşmıştım. 3 yıl sonrasında da tekrar hatırlatmak için insülin pompasında yatay set hakkındaki bu videoyu paylaşıyorum.

Birkaç yorum ve mailde yatay set nedir diye soranlar oldu. Neden kullanılmalı diye de sorular gelmekte.

Dikey set kullanıcılarının bazılarının deriye giren silikon iğne ucu ya hemen ya da 3 gün süresince baya kıvrılıyor. Bu kıvrılma sebebi ile kan şekeri yükseliyor. Bu tarz sıkıntıları dikey sette çok yaşayan arkadaşlarımız benim gibi yatay sete geçince bu kıvrılma sorununu yaşamıyor.

Yatay setin takılışı ise dikey sete göre biraz daha detaylı ama bence daha kontrollü. Dikey sette dediğim gibi ya da daha farklı bir sorun yaşayan arkadaşlarımız varsa bence doktorlarına ve Medtronic yetkililerine danışarak yatay set konusunda karar verebilirler.

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

  • yatay set inanılmaz canımı yakıyor bir ara kullandım taktıgım bölgede 1. ve 2. günde morarmalar başlayınca bıraktı dikey sete geçtim oda bazı bölgelerimde sürekli kıvrılıyor yani yatay set kas dokusu olanlarda kullanılıyor diye biliyorum bende kıvrılma hakkında hiç sorun yok ama canımı çok yaktı yatay setten korkuyorum açıkcası:)

  • Yatay srt kullanimi cok rahat gercekten ben normalde siparis verirken 2 paket yatay 1 paket normal set veriyordum ancak medronic son zamanlarda elinde yatay set tutmuyor kalmadi diyor 1 hafta sonra fln gelir dedi son iki siparisimde ve dikey set almak zorunda kaldim bu konuda biraz kendini salmisa benziyormedronic tek el oldugunu ve onlara muhtac oldugunu dusundumuz icin sahsen ben baska bir pompa markasina gecmeyi dusunuyorum turkiyeye daha kaliteli ve musteri memnuniyeti daha iyi pompa markalari gelir ins.

  • yarın bende bel kısmından denıyecegım bıraz unutmustum vıdeoyu ızleyerek takacagım umarım acıtmaz guzel olur karın bolgesınde dıkey set cok cıkıyor sureklı onunla ugrasıyorum

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.