İnsülin Pompası Setini Nereye Takabiliriz? / İnsülin Nereye Yapabiliriz?

DiyabetTVİnsülin Pompası Setini Nereye Takabiliriz? / İnsülin Nereye Yapabiliriz?

Videolarla doğrudan ve dolaylama yapmadan anlatmak istediğimizi daha rahat anlatabildiğimizi görmekteyiz.

Vücudumuzda insülinimizi nerelere yapabileceğimizi anlatabilmek adına çektik bu videoyu. Yazılarla ve fotoğraflarla anlatmaya çalıştık ama eminim ki video daha etkin olacak görevini yerine getirmede 🙂 .

İnsülin kalemimizle nereye insülin yapabiliyorsak insülin pompası setimizi de aynı yerlere takabilmekteyiz.

7 YORUMLAR

 1. Diyabete yaptığınız katkılardan dolayı şahsım adına teşekür ediyorum. 14.kasım. dünya günü etkinlikleri içerisinde Gazi Hastanesind bu etkilikleri kutladık. Toplatıya katkıda bulunanlar- Gazeteci- Tv- İsmet Solak- Gaziantep Millet vekili Mehmet Güneş- AKP millet vekili kedisi hekim olan şu an ismini hatırlayamadım. Yine hastane doktorlarından Mehmet ARSLAN- İlhan Yetkin ŞEKERCİ- Nuri ÇOLAK sorunlarımızı anlattık. İlaç raporlarının iki yıldan beş yıla çıkarıması veya ömür boyu geçerli olması- Şeker ölçüm çubuklarının yeniden değerlendirimesi-not- mesliste 41 hekim olduğu diyabet komisyonu kuruluğu bilgileri bize ulaşt. Güzel şeyler olacak. Yalnız değiliz. 14 kasım diye bir günmüz var dünya arkamızda hatırlanmak güzel şey-Esra hanım vekillerimizin kapılarını biraz aşındırmamız gerek. İyi akşamlar.

  • Gazi Bey Merhaba,

   Umarım en kısa sürede özellikle kan şekeri ölçüm çubuklarında bizleri mutlu edecek yeni bir düzenleme olur.

   İsmet Solak, Öyküm Solak’ın babası olur galiba. Öyküm Hanım da diyabetli. Biliyorsunuzdur mutlaka.

   Olmadı bir gün hep beraber bir organizasyon yapıp diyabet komisyonundan randevu alıp görüşmeye gidelim. Ne dersiniz?

   Güzel yorumunuz için ben de size teşekkür ederim 🙂 .

   sevgiler

 2. iyi günler benim eşim tb 1 diyabetli bizim daktorumuz insülin ponpası takmamamızı önerdi ama ben karar veremiyorum ponpa için bizi bilgilendirimisiniz.hangi firmalar var bu ponpayı yapan önerebileceginiz fırma varmı.yardımınız için şimdiden teşekürller.

  • Beyhan Hanım,

   İstesek de istemesek de kılcal damarlara denk gelebilir. Ya da iğne ucu deriye girer ve çıkarken deformasyon oluşturabilir.

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: