FreeStyle Libre İle Tatil

Tip-1'imFreeStyle Libre İle Tatil

FreeStyle Libre İle Tatil

 

FreeStyle Libre hayatımızı baya kolaylaştırdı. Ama bayramdan sonra Dexcom‘a tekrar başlayacağım. Bir de onunla devam edeceğim. Her iki ürünü de deneyen biri olarak Dexcom’ın mühendisliği ve başarısı elbette tartışılmaz.

imageLibre’yi bantladığım bandın markası çok sorulduğu için de yazma gereği hissettim.

Bildiğiniz gibi biz Yunanistan‘dayız. İstanbul’dan çıkmadan önce Libre’yi daha iyi korumak için su geçirmez ve ortası pedsiz bir bant aldık. Bir önceki bant Tegaderm’in pedsiz bandıydı. Aldığımız yeni bant ise Leukomed. Leukomed bant oldukça iyi. Su geçirmeme konusunda başarılı.

Öncelikle sosyal medyada dikkatimi çeken bir noktaya değinmem lazım. Ortası pedli şeffaf bantlat hiç iyi görünmüyor. Libre’yi kapatayım derken bandı yapıştırdığınız yer sanki yaralıymış havası veriyor. Bu şeffaf, su geçirmez bantların ortası pedsiz olanların alın. Daha estetik bir görüntü oluyor.

Bandı aldınız. Ortasına küçük bir yuvarlak çizin. Bu yuvarlağı makasla kesin. Ve Libre’nin ortasındaki deliği açık bırakacak şekilde bandı yapıştırın. İşte bu kadar.

Diyabet teknolojileri hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Teknolojileri kullanırken pratik uygulama teknikleri ile Libre gibi CGMs’leri daha konforlu ve estetik hale getirebilirsiniz. Hem de bu bantlamalarla Libre yerine daha sağlam durur.

Libre’ye CGMs diyorum ama aslında FGM. Flash Glucose Monitoring yani anlık şeker ölçümü kategorisindeki bi cihaz 🙂

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: