FOX TV / Şeker Ölçüm Cihazları Hakkındaki Haber

Haberler&GelişmelerFOX TV / Şeker Ölçüm Cihazları Hakkındaki Haber

20 Ekim’de sizlerle Bu Akşam FOX TV Ana Haber Bülteni’nde Kan Şekerini Doğru Ölçmeyen Glükometreler başlıklı yazımızda kan şekeri ölçüm cihazlarının sonuçlarını hatalı gösteren glükometrelerle ilgili haberin FOX TV’de yayınlanacağından bahsetmiştik.

Haber yayınlandıktan sonra videosunu paylaşmayı atladık. Bu yazı ile ilgili haberin videolarını paylaşıyoruz.

Unutmayalım ki; kan şekeri ölçümü tip-1 diyabetli bireylerin diyabet kontrolünü için oldukça önemlidir. Çünkü bizler kan şekeri sonucumuza göre ek doz insülin mi yapacağız yoksa kan şekerimizi yükseltmek için hipoglisemi tedavisi mi uygulayacağız ya da hiçbir şey yapmayacak mıyız gibi bir karara bu şekilde varabiliyoruz.

Aynı zamanda Türkiye’de diyabet komplikasyonlarının çoğu ya doğru ölçüm yapmayan glükometrelere, ya kan şekeri ölçümü yapılmamasına ya da doğru diyabet yönetimi olmamasına bağlı. Komplikasyonlara devletimiz tarafından yapılan harcamaları düşündüğümüzde; SGK bütçesinin diyabetin daha iyi yönetilmesi için harcanması gerektiğine vurgu yapmak yerinde olacaktır.

Kısacası; diyabet komplikasyonlarına para harcanacağına, diyabet yönetiminin daha iyi olmasına harcama yapılsa daha iyi olur düşüncesindeyiz.

https://www.youtube.com/watch?v=clL0F-kqT-4

 

https://www.youtube.com/watch?v=vFZAJ23NiC0

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: