Esra’nın Yıllık Kontrolleri ve Diyabetimben.com’a Gelen Mailler Hakkında

Tip-1'imEsra'nın Yıllık Kontrolleri ve Diyabetimben.com'a Gelen Mailler Hakkında

Dün gece 3’e kadar diyabetimben.com mailime gelen mailleri yanıtlamaya çalıştım. O kadar çok cevap veremediğim mail varmış ki. Geç cevabım için ve hatta bana yazıp cevap alamayan herkesten bu vesileyle özür diliyorum. Bana yazıp halen cevap alamayanlar tekrar mail atarlarsa sevinirim. Mail adresim esra@diyabetimben.com

2015 yılı oldukça hareketli bir yıldı benim için. Bildiğiniz gibi profesyonel iş hayatım da var. Ve oldukça yüksek tempoda çalışıyorum. Ancak 2015 yıl sonu, 2016 yılı başında kendimce verdiğim bir kararla mevcut şirketimden ayrılmayı planlıyordum. 2016 Ocak ayında ise şirketimle ortak bir paydada bulup profesyonel iş hayatıma farklı bir şirkette devam etmek üzere ara verdim. Şimdi karar verme zamanı. Birçok firma ile görüştüm ve görüşmelere devam ediyorum. Bu Cuma günü de Fransa’ya gidiyoruz. Kısa moladan sonra artık bir karar veririm diye umut ediyorum 🙂

Bu yoğunluk ve değişim sürecinde de maillerin çoğunu cevapsız bırakmamın sebebini sizlerle paylaşmış oldum 🙂 Anlayışınız için tekrar teşekkürler.

İşten ayrıldığımda yoğunluktan yaptıramadığım yıllık kontrollerimi de yaptırdım. Marmara Üniversitesi’nden Prof Dr Oğuzhan Deyneli doktorum. HbA1c’den, böbrek fonksiyonuna, haşimato troidimden diğer kan testlerine kadar her şeye baktık.

Tek olumsuz durum testler yapılmadan önce bir hafta kadar zorlu bir grip geçirmemdi. İlk kez de kan şekerim bu grip döneminde biraz yüksek seyretti. Bu sebeple bakılan açlık kan şekeri de 200 lü değerlerdeydi 🙁

Troid değeri maalesef biraz yüksek çıktı. İşten ayrılma döneminde ilacı 3-4 gün içemeyince olumsuz sonucu testlerde görmek can sıkıcı oldu. Ama hızlıca bir çözüm ürettik ve kısa sürede testi tekrar yapmak için Oğuzhan Bey ile karar kıldık.

Bildiğiniz gibi uzun zamandır düşük karbonhidrat ve sağlıklı beslenme adına her adımı attık. Bunu yaşam şekli olarak da benimsedik. HbA1c değerini paylaşmayı sevsem de sırf adettendir diye paylaşıyorum 🙂 6,1 çıktı. Eminim daha düşük çıkacaktı ama grip olmak ve 1 hafta kadar yüksek kan şekerlerini görmenin bir sonucuydu.

HbA1c testi yaptırmadan birkaç gün önce dahi kan şekerinizin gidişatı sonucu pozitif ya da negatif yönde maalesef etkiliyor. Örneğin 2,5 ay boyunca şekeriniz çok dengesiz gitti. Tahlile gitmeden 15 gün çok dikkat ettiniz ve şekerleriniz de normalleşti. HbA1c değeriniz beklediğinizden daha düşük çıkabilir. Bu sebeple kontrole gitmeden önce diyabet yönetiminizi değiştirmeyin ki doğru sonucu görün. Tip-1 diyabet yönetimini hayatınızın önemli bi noktasına koyun.

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: