Esra’nın Cüzdanı

T1D Hakkında Her ŞeyEsra'nın Cüzdanı

Diyabetli olduğumuzu ama özellikle tip-1 diyabetli olduğumuzu belirten kartı cüzdanımızda, çantamızda ya da cebimizde taşımanın önemi oldukça fazla. Gün gelir yolda bayılır kalırsak, ciddi bir hipoglisemi atağı geçirirsek, bir trafik kazası başımıza gelirse, şu ya da bu sebeple başımıza bir şey gelirse bizi bulanların ya da müdahale eden uzmanların tip-1 diyabetli olduğumuzu bilmesi lazım. En azında her diyabet polikliniğinde verilen diyabetli kartlarını alın. Doldurun. Adınızı ve soyadınızı, ikametgah adresinizi, yakınınızın adını ve telefonunu, doktorunuzun adı ve telefonunu ve en önemlisi kullandığınız insülin ve dozlarını yazın. Bugün olmayabilir ama mutlaka yarın başımıza gelmesi olası durumlar için fayda sağlayacaktır. Bu yazının fotoğrafında benim cüzdanım ve her zamanki yerinde diyabetli kartım bulunmakta.

3 YORUMLAR

 1. Esra hanım bu tarz kartı görmedim. Sizin ki kredi kartına benzer kart onun için hangi firmanın verdiğini belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler….

  • Şebnem Hanım Merhaba,

   Hastanelerin diyabet polikliniklerinde bu kartlardan temin edebilirsiniz.

   Ya da Novo Nordisk ve Abbott gibi firmaları arayarak talep edebilirsiniz.

   Sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: