Emre Bey’in İnsülini Muhafaza Etme Sorunu

Sizden GelenlerEmre Bey'in İnsülini Muhafaza Etme Sorunu

Esra Hanım Tekrar Merhabalar;

Bu yüzümü gülümseten geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Tabi ki blogta yazımın paylaşılması beni çok mutlu eder ve bende aranıza dahil olup faydalı bir “hasta” olabilmenin (ki kesinlikle hasta lafını bazen kendimi şımartmak için kullandığımı bilin 🙂 ) keyfini çıkarmaya başlayabileyim.

Mailinizi düzenli yaptığım 45 dakikalık akşam yürüyüşümden sonra tarçınlı çayımı içerken okudum. Zaten günümün en güzel anını biraz daha güzelleştirmiş oldunuz bilmenizi isterim. Siteyi ve yazılanları büyük bir merak ve ilgiyle okumaya devam ettiğimi bilmenizi isterken size bir soru sormak istiyorum.

Diyabet konusunda en zorlandığım kısım insülinin ısınmamasını sağlamak telaşem. İşim gereği bütün gün dışarıda olduğumdan dolayı ve en azı 40 dakikalık müşteri ziyaretlerim olduğundan ve en önemlisi Antalya’dan Adana’ya ve Antep’e kadar Bursa’dan gidiyor olmam ve hep aklımda insülinin serin kalması olduğundan yorulduğumu ve esir gibi bu yaz aylarının keyfini sürmemi engellediğini düşünüyorum. Aracımda soğutucu ve yanımda buz kalıpları olmasına rağmen bunların hemen ısınması ki Adana’yı Antalya’yı tahmin edebilirsiniz. Beni inanılmaz çözümler bulmaya itiyor. Gerçi bunu büyük bir disiplin içinde ve tutarlı şekilde yapmaya çalışıyor. Çevremdeki herkese bunun önemini hissettiriyor olmama rağmen bazen işte bu telaşe beni çok yoruyor.

Lafı çok uzattım özür dilerim. Ama eminim bu konuda bana yardımınız dokunabilir ve kendimi daha rahatlatacak bir yol önerebilirsiniz bana.

Aslında bu konu zannedersem benim gibi bir çok kişiyi de düşündürmüştür veya düşündürmektedir. Bilmenizi istedim.

Teşekkür ederim.

Görüşmek üzere ve iyi geceler dilerim. (Görsel arabaaksesuar.com’dan alınmıştır.)

Takipçimiz : Emre Bey

5 YORUMLAR

 1. Emre Bey,

  Size bahsettiğim gibi sıcağı sıcak, soğuğu soğuk tutan küçük çantalar var. Bence seyahatlerinizde soğuk dolaplar ya da soğuk zincirler yerine bir de bunu deneyin.

  Ayrıca ben de dün size mailde söylediğim gibi İskenderunluyum. Oraların sıcağını çok iyi bilirim. Ben insülin kalemerimi hiç kutusundan çıkarmadan rahatlıkla muhafaza edebiliyordum.

  Bu konuyla ilgili tüm arkadaşlarımdan yorum rica edeceğim.

  Emre Bey’in insülinleri sıcaktan bozulmasın diye sizlerin önerisi ne olur?

  sevgiler

 2. Esra hanım; ve tüm blog paylaşımcıları hepinize saygıyla hürmetlerimi sunarım.

  öncelikle samimiyetle verilen selamın ve gönüllere şifa olan bir faydanın ve bu faydayı paylaşabilmeyi başarmanın mucizelerine inanan bir insan olarak tekrar merhabalar tüm dostlara 🙂

  valla esra hanım önerinizi dinledim önce panikleme modumu kapattım ki en önemlisi buydu galiba ve daha sonrada resimde görülen buz kasetlerinden aldım. ve bugün istanbuldayken ben kesinlikle beni artık bu konuyla ilgili kaygılandıracak herşeyden kurtulduğumu gördüm. ısınmadı ve ısındıramadım insülini 🙂 hemde sabah beşten eve yeni girdiğim şuana kadar. böylece ilk faydayı almış olduğumu varsayıyorum bu siteye dahil olmaktan. siz bende ki rahatlığı bir görün var ya zannedersiniz kendisine hergün hıdırellez olan çingene gibi neşeli ve kaygısız. saolun… :)))))

  • Emre Bey,

   Başka diyabetlilerle konuşmak ve fikir alış verişinde bulunmak bazen farklı ışıklar çaktırabiliyor.

   Mühendislik yaptığım arazi dönemlerinde, güneşin altında bile kutusundan iğne yapmadan yapmaya çıkardığım insülin kalemlerin sapa sağlamdı.

   Endişeli olmayın. Ya zaten bırakın bozulsun. Her yerde eczane var. Canınızı sıkmaya ve kaygılanmanıza gerek yok 🙂 .

   sevgiler

  • Ayhan Bey,

   O tarz siteler var. Ama fiyatları birçok yere göre pahalı.

   Deneyen biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim.

   Öneriniz için teşekkürler.

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: