Anasayfa Genel Bilgiler Efsane ve Gerçek
 • Kızımın diyabetli olduğunu öğrendiğimizde diğer kızıma evde göz kulak olsun diye eşimin annesini arayıp Esranın durumu hakkında bilgi verip acil gelmesini söyledim.Telefonun öbür tarafından gelen ses :Biliyordum böyle olacağını, sizin hatanız dışarıda çok yemek yedirdiniz abur cuburu çok veriyordunuz.Esra ne yediyse ben ,babası ve ablasıda aynısını yiyorduk ve hala o şahıs kızımın önünde bir tabak dolusu tatlıyı rahatlıkla yiyebiliyor.Kızımada ikram ediyor. Kızımda; Ben şu anda yiyemem dediğinde napalım kızım allahda seni böyle yaptı diyen şahısla sık sık görüşebiliyoruz.

  • Pınar Hanım merhaba,
   Yazıyı okuduğumda acaba yanlış mı anladım dedim.3-4 defa daha okudum ama maalesef doğru. Allah size kızınıza sabırlar versin, hem de Eyüp peygamber sabrı..
   Atalarımız boşuna dememiş “Akıl yaşta değil baştadır”
   Allah yardımcınız olsun, çok geçmiş olsun.
   (İzmir buluşmasında sonra evde kardeşim Esma “ben ne aptalım ya ordaki insanların hepsi şeker hastası ben nasıl onların yanında çaya şeker istedim” diye kendi kendine kızıyordu.18 yaşında)

  • Pınar hanımcım;
   ne yazık ki duyarsızlık hat safhada.. kendinizi çevresel negatiflikten korumak için bir kalkan oluşturmalısın ne yazık ki.. ve kızınıza da bu kalkanı oluşturmayı öğretmelisiniz.. o kişi bunun hesabını çok ağır ödeyecektir eminim.. hakkaniyete inancım sonsuz… siz bilinçli bir annesiniz ve eminim kızınız da çok akıllı.. verdiği cevaptan bunu anlıyorum.. o cevaba rağmen hala ikrama ve yemeye devam ediyorsa bence o kişiden uzaklaşmalısınız.. kendinize bu eziyeti çektirmeyin!! ve TEPKİnizi gösterin.. nacizane o kişi ye ben püskürdüm burdan tüm kinimi 😀
   sevgiler…

 • Bi havar çekemmi ne yapam bilemedim. Bazen bana da diyolar. beni sevenler, arkadaşlar dostlar. Çok tatlı yiyordun, Çok Kola içiyordun, Yemene içmene dikkat etmiyordun. İşte Sana müstahak bu diye… kimiler de ben de çok tatlı yesem diyabetli olur muyum diye sorarlardı… ahh ah neden insanımız merak edip, öğrenmek için bize sormaz da hemen bizim hatamızı aramaya başlar ? 🙁

 • Hepimiz ayni sinavlardan geciyoruz sanirim.. bizdeki oyle bi imtihanki.. iki kardeste ayni kaderi paylasiyor olunca ceza hep anneme kesilirdi..

 • Tüm herkese merhaba;
  Burada yorum yapan, yada okuyan diyabetlilerin bu konuda tamamen bilinçli ve eğitimli olduklarını tahmin ediyorum ki; öyleler zaten. Bu siteyi takip etmeleri yada yazmaları bile bir eğitimin parçası aslında.
  Yaşam sürecinde mutlu olmak yada olmamak aslında kişinin elinde.Daha doğrusu mutluluğu insan kendisi yaratır bence.Eğer bazı şeyleri yemek her şeye rağmen sizi mutlu ediyorsa yiyin o halde. Çünkü mutlulukta bir tedavi sayılmaz mı? Ama benim gibi yıllar öncesinde ki gibi yaşamak için yemek yeme mantığından zevk alan; ama şu anda sadece- ot -sal beslenmeyi tercih edip ve bundan da çok mutlu olan biride olmayın derim…….!!!!!

 • Ayşe hanım maalesef anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az derlerya yapacak bir şey bırakmıyorlar insana maalaesef gitmek ve onları görmek zorundayım.:(((((

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.