Anasayfa Etkinlikler Dr Enver Şükrü Göncüoğlu’na, Tip-1 Diyabet Yönetimini Daha İyi Sağlamak İçin, Soruyorum…

Dr Enver Şükrü Göncüoğlu’na, Tip-1 Diyabet Yönetimini Daha İyi Sağlamak İçin, Soruyorum…

1 1.504 görüntüleme

Dr Enver Şükrü Göncüoğlu’na, Tip-1 Diyabet Yönetimini Daha İyi Sağlamak İçin, Soruyorum…

Tip-1 diyabet yönetiminde bir doktor, bir hemşire veya bir diyetisyen gibi düşünebilmek, onlar gibi aksiyon ve karar alabilmek çok ama çok önemli.

Şeker düşüp yükseldiğinde ne yapılmalıdan tutun, gece 3’te şeker düşünce insülin doz ayarlaması nasıl yapılmalıya, gece hedef şeker aralığında uyuyup sabah yüksek şeker ile uyanmaya, tokluk kan şekeri yüksek veya düşük çıkınca ne yapılmalıdan tutun, günün herhangi bir saatinde şeker düşüklüğü veya yüksekliği olduğunda ne yapılması gerektiğine kadar her konu ayrı önemli.

Tip-1 diyabette kıdemli olalım ya da tip-1 diyabetle yeni tanışmış olalım. Bu detayları her tip-1 diyabetli ve yakınları mutlaka bilmeli.

Dr Enver Şükrü Göncüoğlu ve ben, bu Pazar günü, 20:30’da, Instagram canlı yayınında sizlerle biraraya geleceğiz. Ve tip-1 diyabet yönetiminde hangi durumla karşılaştığımızda ne yapmalıyız konusunda detayları birinci ağızdan ve uzmanından dinleyeceksiniz.

Enver Bey, Dr. Nazif Bağrıaçık Kadıköy Hastanesi‘nde görevli ve Medtronic 640G’den Omnipod’a Nasıl Geçtim? başlıklı yazımda da sizlerle paylaştığım gibi Medtronic 640G’den Omnipod’a beraber geçtiğimiz doktorum. Kendisini sizlere anımsatmadan geçmek istemedim 🙂

Tip-1 diyabet yönetiminizde karşılaştığınız konular ve almak istediğiniz cevaplar varsa lütfen yorum yapın. Enver Bey de bu konular özelinde hazırlıklarını yapacak ve Instagram canlı yayınında yanıtlayacak.

Cevap Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.