Diyarbakır ve Yakın İller İçin

Haberler&GelişmelerDiyarbakır ve Yakın İller İçin

Herkese Merhaba,

Kafamızda bir proje var. Şimdilik açıklayıp sonrasında sizleri üzmek istemiyorum.

Diyarbakır’da ikamet eden ya da Diyarbakır’a yakın il ve ilçelerden kimler diyabetimben.com‘u takip ediyor?

Yorum yapabilirseniz sevinirim.

sevgiler,

13 YORUMLAR

 1. merhaba,kızım 2 yıl önce diyarbakırda tanı aldı birkaç ay sonrada mersine tayinimiz çıktı.şu anda diyarbakırda değiliz ama yinede yazmak istedim

 2. Herkese Merhaba,

  Geri dönüşleriniz için teşekkürler.

  Diyarbakır’da bir organizasyon yapmayı düşünüyoruz. Bu sebeple soruyorum. Ülkenin gidişatına göre bir yol haritası çıkaracağız.

  sevgiler,

  • Çocuklar, erken yaşlarda diyabete yakalanıyorlar. Bunlar tesadüf olamaz. 1959 doğumluyum. Çocukluğumuzda, biz diyabet nedir bilmezdik. Diyabetin nedenleri, bana göre erken yaşlarda alınan, şekerli ve asitli, insanlar tarafından uydurulmuş yiyecekler ve içeceklerdir. Bu tür uydurulmuşlar, kan PH değerini düşürüyor. Kan asitleniyor. Asitli kan pankreasa zarar verebiliyor. Şeker hastalığı ortaya çıkıyor. Şeker hastaları uydurulmuş her türlü yiyecek ve içeceklerden uzak durmalı.
   Doğanın verdiği gerçek taze yiyecekleri yemeye özen göstermelidirler. Ancak bu şekilde kendilerini daha iyi hissederler.
   Nedir bunlar? Tüm yapraklı bitkiler, yemeği yapılan sebzeler, bakliyat, (uygun olan, deneyerek öğrenilecek.), uygun olan meyve, et, balık, kuruyemiş, baharat…
   Yemekler karıştırılmamalı. içeriği zengin olan yemek yapılmalı. Örneğin: Etli sebze yemeği.
   Selamlar
   Cemalettin Aşır

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: