Diyapedia – Online Çocuk Diyabet Eğitim Programı

Çocuklar ve T1DDiyapedia - Online Çocuk Diyabet Eğitim Programı

Diyapedia – Online Çocuk Diyabet Eğitim Programı

Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Yetişkin Endokrinoloji’de fark yaratan uygulamalar yapıyor. Porf Dr Şükrü Hatun kendi sosyal medya hesabından paylaşınca biz de sizlerle paylaşmak istedik.

Diyapedia’ya Türkiye’nin ya da Dünya’nın neresinde olursanız olun her yerden erişebilirsiniz. İstanbul’daki etkinliklere katılamıyoruz diye üzülmenize de böylece gerek kalmıyor 🙂 Bu yazının en altında bulunan görselin üzerinde bazı etkinlik tarih ve saatleri bulunuyor. Etkinlik tarih ve saatinde livepublic.vkvhealth.org linkinden giriş yaptığınızda ilgili toplantıları canlı canlı izliyor olacaksınız.

İlk canlı yayın yapılacak tarih 14 Kasım 2016.

D i y a p e d i a

Koç Üniversitesi Çocuk Endokrinoloji Ve Diyabet Bölümü Online Çocuk Diyabet Eğitim Programı

Diyabetli çocukların uzun dönemli izleminde ve sağlıklı yaşam sürmelerinde insülin ve teknolojiler kadar diyabet eğitimi de önemli etkiye sahiptir. Son yıllarda karbonhidrat sayımına dayalı “Esnek Diyabet Tedavisi” ile diyabet, çocuklar ve aileler için bir yük olmaktan çıkmıştır. Diyabetli çocukların ve ailelerinin kaygılarının azalmasında da eğitim çok önemli bir etkiye sahiptir.


Koç Üniversitesi Çocuk Diyabet Ekibi olarak, 20 yıldır diyabet tedavisinde kazandığımız deneyim ve birikimleri, yeni imkanlarla diyabetli çocuklara sunmaktan mutluyuz. Ayrıca Yale Üniversitesi Çocuk Diyabet Programı sorumlusu Doç. Dr. Eda Cengiz ile işbirliği yaparak diyabet tedavisindeki son teknolojik ilerlemeleri ülkemiz ile buluşturmayı amaçlıyoruz.


14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde başlattığımız bu eğitim programı ile ülkemizdeki diyabetli çocuklar ve ailelerine en yeni bilgileri sunmak kadar ülke çapında diyabetliler arasında bir etkileşim platformu yaratmayı amaçlıyoruz.

diyapedia-2

diyapedia-3

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: