Diyabetli Yakını Gözünden Diyabet Teknolojileri

DiyabetTVDiyabetli Yakını Gözünden Diyabet Teknolojileri

Diyabetli Yakını Gözünden Diyabet Teknolojileri

Eşref bu sefer biraz daha ciddi 🙂 🙂 🙂

Bir diyabetli yakını olarak diyabet teknolojileri, insülin pompası, Dexcom ve diyabetin çözümünün bulunması gibi çoğu konuya değindiği bir video çekti bizler için.

Diyabetli yakınlarına söz hakkı verilmeli. Tüm düşüncelerini özgürce açıklamaları gerekir 🙂 Buyrun izlemeye.

7 YORUMLAR

 1. Harvardda doktor Melton ın kök hücre tedavisi hakkında bilginiz var mı? klinik aşamaya geçilecek diye biliyorum. sizin detaylı bilginiz var mı?

  • Metehan Bey Merhaba,

   Bu konuda ve özellikle Dr Melton’ın çalışmaları konusunda diyabetimben.com’da çok sayıda içerik var. Site içi aramadan yazılara ulaşabilirsiniz.

   Melton’ın çalışmaları oldukça umut verici. Benim de merakla beklediğim, takip ettiğim konular.

   sevgiler

 2. Esra Hanım Merhaba,

  Hergün sizin sitenizi ve Harvard’ ın sitesini sabah bir ümitle kontrol ediyorum kök hücre nakli bulundu haberini görmek için:) En son Melton ödül aldı o haberle kaldı. http://hsci.harvard.edu/news/doug-melton-named-2016-ogawa-yamanaka-stem-cell-prize-winner Sizin bildiğiniz ekstra bilgi var mı diye merak etmiştim. Siz söyleyince ilgili haberleri okudum sitenizdeki. Siz de yakın takiptesiniz anladığım kadarıyla. Melton ın çocuklarının tip 1 olması durumu çok farklı kılıyor. Empati konusunda olabilecek en üst durum evladınızın bu durumdan muzdarip olması. Tip 1 diyabetli için tüm teknolojiler ilerlese de kesin çözüm kök hücre nakli benim beklentim, ümidim bu yönde:)

  • Metehan Bey Merhaba,

   Benim de umudum kök hücrede 🙂 Yakından takip ettiğim doğru 🙂

   Melton’ın bu konudaki hassasiyeti önemli. Ve oldukça iy götürdüğü araştırmaları var. Umarım bir gün duyurabileceğimiz bir formatta gelişmeye tanık oluruz.

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: