#diyabetinkadınsesleri Hikayelerinizi Bekliyoruz

Sizden Gelenler#diyabetinkadınsesleri Hikayelerinizi Bekliyoruz

#diyabetinkadınsesleri Hikayelerinizi Bekliyoruz

Bildiğimiz gibi bu sene IDF yani Uluslararası Diyabet Federasyonu 14 Kasım Dünya Diyabet Günü teması/mottosunu “Kadın ve Diyabet” olarak belirledi. Diyabetin Sesleri – Kadın ve Diyabet yazımızda da hatırlarsanız bu konuyu anlatmıştım.

diyabetimben.com olarak da Kasım ayı boyunca tip-1 diyabetli ya da çocuğu/eşi/yakını tip-1 diyabetli kadınlarımızın hikayelerini paylaşmak istedik.

Tüm kadın tip-1 diyabetlilerimize ya da diyabetli yakını olan kadınlarımıza bu vesile sesleniyorum 🙂

İlkokul, lise ya da üniversitede okuyorsanız okul hayatınızda neler yaşıyorsunuz ve yaşadıklarınızı nasıl yönetmeye çalışıyorsunuz?

Erkek arkadaşınız var ya da oldu olacak. Tip-1 diyabetli olduğunuzu nasıl söylemeyi planlıyorsunuz ya da söylediniz nasıl bir “tepki” aldınız?

Nişanlanacaksınız ya da evleneceksiniz. Bu dönemde özellikle “erkek” olan kişinin ailesi, yakınları ile neler yaşadınız? Ya da eşiniz olacak kişi ile birlikte bu süreci nasıl yönetiyorsunuz?

Anne olmak istiyorsunuz. Tip-1 diyabetinizi nasıl yönetmeye başladınız? Hamilelik döneminde neler yaptınız/yapıyorsunuz? Neler için çaba harcıyorsunuz?

Yakınınız, eşiniz, çocuğunuz ya da çocuklarınız tip-1 diyabetli. Bir kadın olarak onların hayatlarına nasıl yön veriyor, nasıl katmadeğer sağlıyorsunuz?

Son olarak; iş hayatınızdasınız ya da işe başvuruları yapıyorasunuz ve görüşmelere gidiyorsunuz. Bu dönemde nelerle karşılaştınız? Norm kadrodan mı işe girmek sizce kolay oldu yoksa “engelli” ki bizce “öncelikli” raporunuz var ve bu rapor mu hayatınızı daha da kolaylaştırdı?

Özellikle bir İnsan Kaynakları Profesyoneli olarak işe alım süreçlerindeki konuları çok ama çok merak ediyorum.

Benim aklıma gelmeyen ve anlatmak istediğiniz bir #diyabetinkadınsesleri hikayeniz varsa yani ne anlatmak istiyorsanız anlatabilirsiniz.

İsminizi isterseniz yazın isterseniz de rumuz belirleyin. Nasıl isterseniz 🙂

https://goo.gl/forms/ccm0UPHaXPT0TwVw1 linkinde bulunan formu doldurabilir ya da esra@diyabetimben.com’a hikayenizi yazarak mail gönderebilirsiniz.

3 YORUMLAR

 1. Bu iş tam benlik 🙂 ama bu ay çok aşırı bir yoğunluğum var.Fırsat bulur bulmaz yazacağım size.Sizin sayenizde içimdeki yazarla yeniden karşılaştım.Konuşup da anlatamadığımız dertlerimizi yazarak daha büyük kitlelere ulaştırabilmek çok güzel.Dayanamayacağım galiba .Personelin maliyet girişleri biraz daha bekleyebilir :).Hemen başlıyorum yazıya :)Hele İyi ki varsınız yaa.

  • Merhaba Münevver Hanım,

   Eminim harika bir yazı çıkacaktır sizden. İçinizdeki yazara yol verin 🙂

   Çalışan maliyetleri, özlük işleri vs vs. Biz İKcıların bitmez işi. Nefeslenin ve yazın 🙂

   Siz de iyiki varsınız 🙂

   sevgiler,

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: