Diyabetime Yeni Bir Hayat

Hayatım DiyabetDiyabetime Yeni Bir Hayat

Herkese Yeniden Merhaba,

Bu sefer yazıların arası oldukça uzun oldu; farkındayım. Ama çok geçerli bir sebebim var: taşınıyorum! 🙂 Evet, yaşadığım ülke olan İsveç’ten ayrılıp şimdi bambaşka bir ülkeye kalıcı olarak göç ediyorum eşimle beraber. Bu ülke Avustralya ve her yeni başlangıçta olduğu gibi hayatıma dair atacağım bu yeni adımda benim de merak ve endişelerim var. Önceliğim diyabetim!

Ülke değişikliğine karar vermeden önce, oranın sağlık sistemini araştırıp gerekli bilgileri edinmeye koyuldum. Daha önceki yazılarımda biraz bahsetmiştim İsveç’in genel olarak sağlık sisteminden çok da memnun olmadığımı. Öyle ki; diyabet doktorumu senede yalnızca 1 defa görebilme hakkına sahip olmak benim için hastalığın kontrolünü ve düzenini zorluyordu. Edindiğim bilgilere dayanarak söyleyebilirim ki; Avustralya’da beni daha iyi bir sistem bekliyor. Tecrübe edip göreceğim 🙂

Temmuz ayında ülkeye gider gitmez tabi ki hemen aile hekimimle tanışacağım ve onun gerekli gördüğü uzman doktorla görüşeceğim. Bildiğim kadarıyla uzman hekime gördüğünüz taktirde, vatandaşı olun olmayın, devlet ücretin %80’ini karşılıyor. Onun dışında Libre için bazı şüphelerim var. Doktor gördükten sonra hemen alabilir miyim emin değilim. O nedenle 4 aylık satın aldım şimdiden ne olur ne olmaz diye.

Hem taşınma telaşı hem de düğünümün olması katmerli bir şekilde hayatımın tam orta yerinde duruyor 🙂 Taşındıktan sonraki diyabetimle ilgili her türlü detayı ve gidişatı yine buradan yazarak sizlerle paylaşmak niyetindeyim.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Sağlıkla kalın diyabet ailesi! 🙂 🙂

3 YORUMLAR

  1. Hayatının yeni başlangıcında Allah yolunu açık etsin güzel kizim, inşallah hersey istediğin gibi olur ve evleniyormussun mutluluklar bır ömür boyu ikinizede ……..hayırlı yolculuklar kizim

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: