DiyabetimBen’in Yarattığı Farkındalık

Genel BilgilerDiyabetimBen'in Yarattığı Farkındalık

İnsülin pompamın set ödemeleriyle ilgili bazı sıkıntılarım vardı. İş yoğunluğundan SGK’ya gidememiş ve hatta günü dolan insülin pompamın ve setlerinin raporunun gününün dolduğundan bile  bir haberdim.

Ne zamanki Fındıklı SGK’dan GSS Servis Şefi Özhan Bey ile telefonda konuşana kadar. Bana dün telefonda ‘raporunuzun günü dolmuş’ deyince şoka girdim. Eeeee yani. Rapor bu, günü dolacak, 2 yıl geçerli neticede. Gününün dolması imkansız diye düşünürken Marmara Üniversitesi’nden ilk defa aldığım güzelim raporumun günü bitmiş 🙂

Bu arada iyi ki de haberim olmuş. Çünkü elimde tarihi geçmiş raporlar taaa Fındıklı SGK’ya gidecektim ve geri dönecektim. Boşa giden zaman ve enerji.

Hemen en hızlı yoldan Başkent Üniversitesi Hastanesi Altunizade Diyabet Polikliniği’nde doktorum Nilgün Hanım’ın da desteği ile raporum hızlıca çıkarıldı.

Ve bugün de saat 11:30 gibi, Eminönü civarında işimiz de olunca, departman müdürüm ile Fındıklı SGK’ya gittik. GSS Şefi Özhan Bey ve ismini yanlış hatırlamıyorsam Erhan Bey baya ilgilendi.

Hatta ufak bir sıkıntı vardı. Özhan Bey ödemelere onay veren 3 hemşireden Binnaz Hanım’ın yanına gitti. Ona da danıştıktan sonra bana ne yapmam gerektiğini anlattılar.

Odadan çıktım. Yöneticim; ‘Esra, seninle tanışmak isteyen biri var’ dedi. Binnaz Hanım; ‘Siz o Esra Avcı mısınız?’ dedi. DiyabetimBen.com 🙂 Kalakaldım. ‘Evet, benim dedim.’

Binnaz Hanım sensörlü pompa konusunda internette araştırma yaparken bloğumuz ile tanışmış. Ve sensörlü pompanın ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu da görmüş. Bizim sensörlü pompa konusundaki yazılarımızı ve yorumlarımızı gayet iyi takip ediyor.

Birkaç kez ağzından biraz laf almaya çalıştım ama olmadı 🙂 Ödeme olacak mı olmayacak mı diye açık açık sordum. Yine olmadı. İşi gereği bu ketumluk ta olmak zorunda zaten.

Medtronic Eğitim Sorumlusu Mine Hanım ile de SGK çıkışı görüştüğümde de yarın yani 31 Mayıs Cuma günü Fındıklı SGK’da Medtronic’in sensörlü pompa ile ilgili bir sunumu olacakmış. Binnaz Hanım da söylemişti bunu zaten.

Binnaz Hanım yaşadığım ufak sıkıntıyı nasıl çözebileceğim konusunda ciddi yardımcı oldu. Kendisine buradan da teşekkürlerimi iletiyorum. Fındıklı SGK’ya giden olursa isimlerini saydığım herkes ile tanışın. Hepsi oldukça yardımsever ve yol göstericiler. Binnaz Hanım’a selamlarımı iletmeyi de unutmayın 🙂

 

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: