Diyabetimben Ya Sen?

Genel BilgilerDiyabetimben Ya Sen?

Diyabetliler Günü İçin Tasarımımız / Diyabetimben Ya Sen?

Az önce Eşref ile 14 Kasım Dünya Diyabetliler (Şeker Hastalığı) Günü için DiyabetimBen’e özel ve hatta ses getirebilecek bir tasarım yapalım dedik.

Sabahtan bu yana zaten düşünüp duruyordum. Eşref ile düşününce daha iyi oldu 🙂

Birleşmiş Milletler Mavi Halka’yı kullanıyor. Biz de bu mavi halkadan yola çıkarak bir şeyler yaptık.

Biri bizi iğne yaparken gördüğünde ‘Diyabetim Ben’ demez miyiz? Ya da şekerli bir şey ikram edildiğinde ikramı reddederken ‘Diyabetim Ben’ çıkmaz mı ağzımızdan. Biraz da bu şekilde düşündük. Diyabetini bilmeyenlere ve her an diyabet tehdidi altında olanlara da YA SEN? diyerek soru yöneltmiş olduk.

Umarım beğenirsiniz.

Kasım ayı içerisinde blogta yazdığımız ve yayına aldığımız tüm yazıların resmi bu olacak. Ve Kasım ayında her gün her yazımızda DiyabetimBen YA SEN? mesajını hep beraber duyuracağız.

Aynı zamanda www.diyabetimben.com logosu yanında yine kasım ayı boyunca bu tasarım yayında olacak.

http://www.diyabetimben.com/14-kasim-2012-dunya-diyabetliler-gunu-icin-neler-yapalim.html linkindeki yazımızda 14 Kasım’a özel ne yapabiliriz konusunda beyin fırtınasına devam edelim. Fikir alış-verişinden sonra izleyeceğimiz yolu belirleyip hep beraber 14 Kasım’da gerçekleştiririz (Yazı ilk olarak 13 Ekim 2012, 23:28’de yayına alınmıştır.).

21 YORUMLAR

 1. ben kasım ayı itibariyle hem bütün sosyal ortamlarda bu resmi kullanmaya başlıyorum, ayrıca çapa da reklam yapmaya başladım 🙂 bu resmi bi sticker’mı yapsak ne yapsak acaba ?

 2. Esra Hanım, bugün tv izlerken aklıma geldi.Sürekli lösevin reklamları var ve yaşadıklarını ekrandan duyurabiliyorlar.diyabeti bilmeyen o kadar çok insan var ki hadi canım çocukta da şeker mi olur diyorlar.Aslında bizim de böyle bir reklamımız olsa sesimizi daha rahat duyurabilirdik diye düşünüyorum bilmem yanlış mı?

  • Tuğba Hanım,

   DiyabetimBen olarak 3-4 dakikalık bîr reklam çekme fikrimiz var.

   Umarım başarabiliriz.

   Ancak tv lerde yayınlanabilir mi bilemem.

   Sevgiler

 3. Umarım bu çalışma, toplumun dikkatini diyabet’e çekip algılarını geliştirmeye ve diyabetini toplum baskısı yüzünden dile getiremeyen arkadaşlarımızın biraz olsun cesaretlenmesine imkan sağlar.

 4. Esracım reklam filmimiz çekilirde burda dönmeye başlarsa emin ol tv ler kapına dayancak.
  Sen oyncu lazımmı onu söyle 😀
  sevgiler 😀 😀

  • Değerli Arkadaşlar,

   Biraz logoyu tartışalım.

   Biz nelerden yola çıkarak bu logoyu tasarladığımızı yazımızda anlattık size.

   Sizler logoya ilk baktığınızda ne düşündünüz? Sizce ne anlatıyor?

   sevgiler

  • Suat Bey,

   Öncelikle fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler.

   Biz logoyu tasarlarken önemli olanın verilen mesaj olduğunu düşündük. Logo elbette çok basit görünüyor. Sizinle aynı fikirdeyiz.

   Ama basit olması o logoyu kullananların küçük düşündüğü anlamına gelmemeli. Dünyadaki önemli markaların logolarını da incelediğimizde ne kadar basit ve ne kadar net mesaj verdiklerini görebiliriz.

   Sizin aklınızdan geçen bir logo fikri varsa bizimle esra@diyabetimben.com maili yoluyla paylaşabilirseniz çok memnun oluruz.

   sevgiler

 5. Merhabalar,

  Logo tasarlanırken dikkat edilecek en önemli husus fikri veya markayı anlatan en önemli sembolün tasarımda kendini hissetmesidir. Bir diğer hususta logonun sade ve yalın olmasıdır. Bu bakımdan fikir, sembol ve yalinlik bir arada oluşu ve görüntünunde gözü yormamasindan dolayı gayet başarılı. Ancak bu bir taslak logo ve son halı değil bu taslak üzerinde calışmamızı tamamladıktan sonra mutlaka yorumlarınıza acacağız.

  Sevgiyle…

 6. Esracım
  Logo gayet başarılı hiç değişirilmesi taraftarı değilim.ayrıca hiçde basit değil.tam olması gereken noktada.Hem düşündürücü hem acıklayıcı.kafa karıştırmadan ne olduğumuzu söylüyor hemde ne olduklarını hatırlatıyor 😀
  Aklınıza sağlık
  sevgiler….

  • Emine Hanım Merhaba,

   Sizin de söylediğiniz gibi önemli olan verilmesi gereken mesajı en sade ve akılda kalıcı şekilde vermek.

   Mavi halka nın dahi bir anlattığı var.

   Ama Fatih’n de dediği gibi üzerinde az biraz daha çalışmak lazım. Fatih’in eli biraz daha değerse iyi bir sonuç ortaya çıkacaktır 🙂 .

   Sevgiler

 7. Esracım
  Neden 14 kasım? olarak düşünelim biraz.ve bizleri yaşama bağlayan insülini bulan insandan yada 14 kasım tarihinden vurgu yapalım 😀
  Kanadalı doktor FREDERİCK BANTİNG i de analım 😀
  sadece fikrimi söylemek istedim
  sevgiler….

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: