DiyabetimBen Medtronic Organizasyonundaydı / 6 Ekim 2012

EtkinliklerDiyabetimBen Medtronic Organizasyonundaydı / 6 Ekim 2012

Biz bugün hep beraber Altunizade Ramada Otel’deydik.

Listemizde katılımcı olarak adlarını yazdığımız ama gelemeyen arkadaşlarımız da oldu. Umarım önemli bir durum olmamıştır.

Ama gelemeyenlere söylemem gerekir ki bugün gelmemekle çok şey kaçırdınız 🙂

Kimler mi geldi?

1- Emine Hanım Kastamonu’dan (Fotoğrafta soldan 3. kişi),

2- Emre Bey (Fotoğrafta soldan 2. kişi) ve Ablası Ebru Hanım (Fotoğrafta sağdan 3. kişi) Bursa’dan,

3- Kübra Hanım (Fotoğrafta sağdan 2. kişi) ve Eşi Onur Deler (Fotoğrafta sağdan 1. kişi) İstanbul/Kozyatağı’ndan,

4- Taha İbrahim Çıttır İstanbul/Beylikdüzü’nden (Fotoğrafta soldan 1. kişi),

5- Zeynep Oduncu Demircan (Fotoğrafta soldan 6. kişi) ve Eşi Fatih Bey (Fotoğrafta soldan 5. kişi. Fatih Bey’in yemekteki sohbeti bizi bizden aldı 🙂 ) İstanbul/Çengelköy’den,

6- Ezgi Yılmaz ve Görümcesi Ümraniye/Şerifali’den,

7- Filiz Ünal İstanbul/Ataşehir’den,

8- Serpil Esmen Ümraniye’den,

9- Şekerim Talha ve Annesi Türkan Hanım,

10- Tuna Paşa, Annesi Melek Hanım ve Babası Ali Bey

11- Kenan İvedi İstanbul’dan,

12- Selim Temiz ve annesi,

13- Eyüp Altınışık (Fotoğrafta sağdan 5. kişi)ve Burcu Kaya (Fotoğrafta sağdan 6. kişi),

14- Taha Bey, Furkan Akpınar ve Hasan Sil (Üçü de diyabetli değiller. Fatih Üniversitesi’nde okuyorlar ve insülin pompası üzerine bir proje ödevleri var.)

15- Bir de diyabetli Esra Avcı yani ben (Fotoğrafta sağdan 4. kişi) ve diyabetli yakını, eşim Eşref Bey (Fotoğrafta soldan 4. kişi).

Biraz gecikmeli de olsa saat 14:15 gibi Doç. Dr. Oğuzhan Deyneli ile toplantımıza başladık. Bildiğiniz üzere Oğuzhan Bey’de diyabetli ve insülin pompası kullanıyor. Bize diyabette insülin tedavisi ve yöntem çeşitliklerinden bahsetti. Aklımıza takılan konulara cevap oldu (Yandaki fotoğrafta soldaki ceketli Oğuzhan Bey.).

Ardından Diyetisyen Nevin Özyurt karbonhidrat sayım yöntemi ve insülin pompası kullanım konularını anlattı. Unutmadan söylemek gerekirse Nevin Hanım’da diyabetli ve insülin pompası kullanıyor.

Nevin Hanım ara sıra soru-cevaplar da yaptı. Ben bir soruda sınıfta kaldım. Bunun sebebi de şu; benim bildiğim ve bana doktorlar tarafından öğretilen 3 yemek kaşığı pilav 15 gr KH içerir. Soruda 4 yemek kaşığı pilav var. Ortalama olarak 4 yemek kaşığı 20 gr KH içerir diye söyledim, ama değilmiş 🙂 . Nevin Hanım dedi ki; 2 yemek kaşığı pilav 15 gr KH içerir. Bunu da öğrenmiş olduk 🙂 .

NOT: 9 Ekim Salı günü doktorum Nilgün Hanım’a gittim. Şu pilav konusunu sordum. Eğer 2 kaşık pilav dolu dolu ise 15 gr KH, 3 kaşık pilav silme ise yine 15 gr KH içeriyor. Hatırlarsanız Medtronic toplantımızda bizden karbonhidrat oranını hesaplamamız istenen soruda bu detay yoktu. Dolayısıyla soru yanlıştı hocam 🙂 .

Son olarak Medtronic Eğitim Sorumlusu Mine Şen insülin pompasının teknik detayları, SGK ödeme süreci ve pompada yaşadığımız sıkıntılara cevap olmaya çalıştı.

Ve bloğumuzdan 12 kişi ile birlikte Nakkaştepe’de Nakkaş Restaurant’a kebap yemeye gittik. Nevin Hanım’ın beslenme eğitiminden sonra harika geldi hepimize 🙂 .

İnanın yemek masamızda keyifli sohbet eşliğinde güzel bir yemek yemenin ve dostluklarımızı pekiştirmenin mutluluğuyla ayrıldık.

Yazıyı bu saatte yazıyorum. Çünkü eve geleli daha 1 saat oldu. Kusuruma bakmayın 🙂 .

Fotoğrafların tamamına http://www.facebook.com/media/set/?set=a.213296812134243.53824.100003617760808&type=1&l=e7323bd295 linkinden ulaşabilirsiniz 🙂 .

Bir dahaki sefere daha organizeli toplantılarda görüşmek üzere 🙂 .

6 YORUMLAR

 1. ESRACIM
  Çok keyifli cok güzel bir organisazyondu.iyiyki gelmişim.güzel dostlarıma yenilerini eklemek cok güzeldi.
  Sizin sıcak ev sahipliğiniz içinde tekrar teşekkürler.
  herkese sewvgilerrrrr

 2. Kesinlikle Emine Hanıma katılıyorum. Çok harika ve keyifli bir ortamdı. Bende yeni tanıdığım arkadaşlarımı tanımaktan çok mutlu oldum. İnşallah en kısa zamada böyle bir organizasyonda hep birlikte oluruz.
  Sevgiler :)))))))))))))))))))))))))))

 3. ben de sizleri tanımış olmaktan dolayı çok memnunum çok faydalı olduğunu düşündüğüm bir toplantı ve devamında da çok keyif aldığım bir organizasyondu hepinizin ellerine yüreğine ve emeğine sağlık tekrar bir arada olamk dileğimle:)))

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: