DiyabetimBen Kütüphanesi

EtkinliklerDiyabetimBen Kütüphanesi

Sn. Gülhan Güneş Güner bildiğiniz üzere Elbistan’da Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve tip-1 diyabetli. 14 yaşındaki ve oldukça çalışkan kız öğrencilerden birine tip-1 diyabet teşhisi konmuş yakın zamanda. Ve Gülhan Hanım yorumundan da anladığım kadarıyla kız öğrencimizin üzerine titriyor.

Gülha Hanım bizden diyabetle ilgili broşür vb döküman rica etti. Dünden bu yana bu konuda koşturuyorum. Bildiğiniz üzere ben Başkent Üniversitesi Hastanesi Altunizade Polikliniği’nde Prof Dr Nilgün Güvener Demirağ’a gidiyorum. Dün broşür vb döküman almak için hastaneye gittim. Diyabet Hemşiresi Emel Nur Ulusoy ile de tanıştım. O kadar zamandır hastaneye gidiyorum ama Emel Hanım ile hiç tanışmamıştım. Durumu ve ihtiyacımı anlattıktan sonra Emel Hanım hastane prosedürleri sebebiyle  kullanmadıkları broşürleri bana vereceğini söyledi 🙂 Emel Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Ne kadar önemli bir destek verdiğini de buradan belirtmek istiyorum.

Normalde pazartesi günü gidip alacaktım ama bugün Altunizade civarında işim olduğu için şimdiden aldım. Kollarım ağrıyor kolileri taşımaktan 🙂 Ama değdi.

Eve gelir gelmez salonumuzda yere oturup koliler içerisindeki broşürleri ayırdım. Ve hepsini bir sıraya koydum. Bu yazının fotoğrafında da görebileceğiniz üzere 1’den 15’e kadar diyabetle ilgili farklı konuların anlatıldığı broşürler var. Broşürler Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği’ne ait. Bir de Lilly’nin beslenme ile ilgili broşürü.

Şimdi ben bunların bir kısmını Elbistan’a, Gülhan Hanım’a göndereceğim. Elimdeki miktar oldukça fazla değil. 3’e ayrılabilecek miktarda gibi.

Bulunduğunuz ilde bu tarz broşürler yoksa ve gerçekten ihtiyacı olan varsa ve hatta sizi takip eden hastanede de yoksa sizlere bu broşürlerden gönderebiliriz. Ama sadece kargo bedelini sizin ödemeniz koşulu ile.

3 kısma böldüğümüzü düşünerek 1. kısmı Gülhan Hanım’a, Elbistan’a gönderiyorum. 2. ve 3. kısmı isteyenler olursa bu yazının altına yorum yapmanız ve ad-soyadınızı da belirterek esra@diyabetimben.com mailime adresinizi göndermenizi rica ederim.

 

5 YORUMLAR

 1. İşte bu Esra Avcı Farkı 🙂
  süpersiniz Allah Razı Olsun .Elbette artık herşey bilgisayarlarda var fakat sizden bunu talep edenleri geri çevirmemişsiniz
  Taşıyan kollarınıza sağlık 🙂
  Sevgiler

 2. Esra Hanım, bu konuda gerçekten harikasınız. Elbette her şey dijital ortamda var ama bir öğrencinin sürekli dijital bir ortamı takip etmesi mümkün değil. Öğrencimin ismi “Aşkın”… Henüz çocuk yaşta olduğu için görsel, sürekli yanında taşıyabileceği dökümanlar istedi benden. Ben de her saniye yanında olamayacağım için böyle bir talebim oldu Esra Hanım’dan. Yoksa ben de pdf olarak kayıtlı dökümanlar var…
  Resimli anlatıların daha faideli olacağını düşündüm.

  Teşekkürler Esra Hanım, görülmemiş ilgi ve duyarlılığınız için 🙂

  Kütüphaneyi inceler incelemez mesaj yazacağım size 🙂

  Sevgiler! İyi ki varsınız…

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: