Diyabetimben 11. Yaşında

Haberler&GelişmelerDiyabetimben 11. Yaşında

Diyabetimben 11. Yaşında

2012 yılında kurduğum diyabetimben.com 11. yaşına girdi.

İlk paylaşımı 17 Şubat 2012’de Merhaba Tip-1 Diyabetliler! diyerek yapmışım.

O günden bugüne, tip-1 diyabetli birçok kişi ve ailesinin de hayatlarına dokunurken sağlık profesyonelleri tarafında da, akademik tarafta da iyi bir rehber ve kaynak oldu.

Ben özel günleri kutlamayı sevmem. Heleki işin içerisinde kronik bir yaşam şekli (Tip-1 diyabet gibi.) varsa daha da sevmem.

Diyabetimben şunu yaptı, bunu sağladı vs gibi afili cümleleri de kurmak hoşuma gitmiyor. Çünkü diyabetimben sadece bir kişinin değil birçok kişinin deneyim paylaştığı ve bugünkü noktasına getirdiği bir kronik yaşam platformu.

Diyabetimben’in her yeni yaşı geldiğinde, www.diyabetimben.com‘daki günlük trafik, Instagram, Facebook, Twitter ya da Youtube kanal takipçileri arttıkça “mutlu değilim”.

Ama şu noktada en azından mutluyum; “Tip-1 diyabet teşhisi alan kişi ve ailelerin Diyabetimben gibi güvenilir ve objektif bloğa ulaşmaları”.

Tip-1 diyabet son bulana kadar, sabırla ve ilk günkü motivasyonu, duruşu kaybetmeden kendi ve birçok kişinin deneyimlerini aktarmaya devam edeceğim/iz.

Kim bilir belki yolumuz oldukça kısadır. Ama bir gün; “Diyabetimben.com diye bir blog vardı. Tip-1 diyabet adındaki bir kronik yaşam şekliyle ilgili bilgi ve deneyim paylaşımı yapılıyormuş.” diyenleri görmeyi umut ediyorum.

2 YORUMLAR

  1. Hayatının büyük bir bölümünü diyabetlilere adayan sevgili Esra’ya ve bu durumu kabul edip O’na hep destek olan kıymetli eşi Eşref’e sonsuz teşekkürler ederim. Nice yaşlara inşallah

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: