Diyabet Çantası

Genel BilgilerDiyabet Çantası

Diyabet Çantası / Önemli Bir Gelişme

Hollandalı bilin insanları, tip 1 diyabet hastalığına çözüm getirebilecek yapay pankreas geliştirdiler.

Amsterdam Akademi Hastanesi ile Inreda tıbbi cihazlar firmasının ortaklaşa geliştirdiği cihaz, kandaki şeker oranını otomatik olarak dengeliyor.

Cihazın 5 yıl içinde cep boyutuna dönüştürülmesi, böylece dünyada ilk kez küçük bir cihazla kandaki şeker oranının dengelenmesi bekleniyor.

Tip 1 diyabette pankreas insülin üretmiyor, bu nedenle de şeker hastası günde birkaç kez kanını ölçüp sonuca göre insülin iğnesi oluyor.

Yapay pankreas cihazında, bir insülin pompası kateterle derialtına bağlanıyor ve bir sensör sürekli kandaki şeker oranını ölçerek gerekli miktarda insülini vücuda veriyor.

Dünya genelinde yüzde 10’u Tip 1, 285 milyon şeker hastası var. ( Kaynak: Hürriyet gazetesi, 28.03.2012)

7 YORUMLAR

 1. Bu haber gerçekten önemli. Hollanda hükümeti özellikle tip-1 diyabetlilere inanılmaz özen gösteriyor. Tip-1 diyabet teşhişi konulan hastaya hemen insülin pompası ücretsiz takılıyor. Ayrıca 25 bin Euro yıllık tedavi ve yaşam masrafı yatırıyor hastanın hesabına.

  Kuzenimin kızı diyabetli ve Hollanda’da yaşıyorlar. Onlardan biliyorum.

  Dolayısı ile böyle bir ülkenin bu tarz bir çalışması bence umut dolu. Umarım bizim ülkemize geldiğinde SGK fahiş bir bedel istemez bizlerden.

 2. Hi Purchase Backlinks,

  I do not have much technical information in order to increase visitor count. Backlinks service site I visited. If the need for use.

  Thank you very much for the suggestion.

  As you say, more than the number of visitors. As soon as the blog that I will air ads. That is also getting advertising.

  In the meantime, I am living in Turkey. Here, too, there are companies engaged in these jobs.

  Take care.

 3. Ben novo nordisk firmasıyla sürekli yazısıyorum( danimarkayla ) en ufak gelişmeler yenilikler oldukca bilgi alıyorum,ilgimi çeken yada kaydadeger bir bilgi oldukca burda sizlerle de paylaşacağım.Ama inanıyorum diyabet’in kesin bir çözümü var ve bunun için ilaç stogunu bekliyorlar erimesini,bunu söyleyen bir çok doktor’da biliyorum.umarım en kısa zamanda ellerine vicdanlarına koyarlar..

  • Berat Bey Merhaba,

   Blogtaki herkes genelde tip-1 diyabetli ya da diyabetli yakınları.

   Sizden ricam bu tarz yorumlar yazdığınızda neden o kişiyle iletişime geçmek istediğinizi de yazmanız.

   Belki Yusuf Bey bloğa birkaç gün giremez ya da yazdığınız yorumu geç görebilir.Bu bir olasılık.

   Bizler de size yardımcı olabiliriz.

   sevgiler

 4. Bu haber gerçekten önemli. Hollanda hükümeti özellikle tip-1 diyabetlilere inanılmaz özen gösteriyor. Tip-1 diyabet teşhişi konulan hastaya hemen insülin pompası ücretsiz takılıyor. Ayrıca 25 bin Euro yıllık tedavi ve yaşam masrafı yatırıyor hastanın hesabına.

  Kuzenimin kızı diyabetli ve Hollanda’da yaşıyorlar. Onlardan biliyorum.

  Dolayısı ile böyle bir ülkenin bu tarz bir çalışması bence umut dolu. Umarım bizim ülkemize geldiğinde SGK fahiş bir bedel istemez bizlerden.

  bu yazınızı okudum
  ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim hollanda vatandaslk verıyo mu veriyosa bu sistemden yararlanabılıyomuyuz ???*

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: