Dexcom G6 Sensörü Nasıl Uzattım?

DiyabetTVDexcom G6 Sensörü Nasıl Uzattım?

Uzun zamandır sensör uzatımı yapmıyordum.

Dexcom G6’nın ilk 10 günlük şeker ölçüm verileri oldukça iyiydi. Yani benim şekerim çok hoplayıp zıplamıyordu. Çok da hareketli, işlerimin olmadığı rahat bir günde olunca sensörü uzatmaya karar verdim.

Bu yazımın görselinde gördüğünüz görsel de bu sabaha ait. Hem parmak hem de Dexcom G6 ölçümünün birebir olduğunu görebiliyorsunuz.

Dün gece de saat başı parmak ölçümü yaptım. Bir fark var mı ya da varsa ne kadar fark var diye. Genel olarak 20-25 mg/dL gibi minik farklar da çıktı.

Ancak ben sensörü uzattıktan 1 saat sonra parmakla ölçüm yapıp sensörü ne olur ne olmaz kalibre ettim. Bir de 2 saat sonra kalibre yaptım. Sensör ölçümünü böylece daha da yoluna getirdim diye düşünüyorum.

Sensörü uzatıyor olabiliriz ama gerçekten doğru mu ölçüyor ölçmüyor mu kontrolünü de elden bırakmak istemedim.

Ben uzatma işlemlerinde her türlü yöntemi deniyorum. Her sensörde de uzatma maalesef başarılı olamayabiliyor. Bluetooth’u kapatıp başarılı dönemde oldu, olmadığı da. En garanti yöntem ise transmitteri sensörden ayırmak. Benim de bu sefer denediğim ve başarısına tanıklık ettiğim yöntem bu.

Videoda adım adım tüm detaylar bulunuyor. Aynı zamanda başarılı bir sensör uzatmak için nelerin de önemli olduğu da.

Umarım herkese faydası dokunur.

 

2 YORUMLAR

  1. Sensörü süresi dolmadan “duraklat*.demiyorsunuz galiba,direk bitiyor bu videoda duraklara basmadan devam ediyorsunuz değil mi?ben duraklara hep basıyorum bitmeden yanlış mı yapiyorum ki?

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: